محمد رضا بهرامی سفیر ایران در افغانستان در دیدار با والی «قندهار» اعلام کرد: سند همکاریهای سه جانبه ایران، افغانستان و هند در چابهار بزودی به امضا خواهد رسید.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «رادیو دری»، «محمدرضا بهرامی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای دو کشور ایران و افغانستان گفت: پیش نویس سند همکاری های سه جانبه ایران، افغانستان و هند در مورد بندر چابهار نهایی شده و به زودی امضا خواهد شد.

«محمد رضا بهرامی» دیروز با هدف دیدار و گفتگو با مقامات ولایت قندهار در مورد مسائل اقتصادی و گسترش روابط فرهنگی و آموزشی به شهر قندهار در جنوب افغانستان سفر کرد.

سفیر ایران در افغانستان در دیدار با «همایون عزیزی» والی قندهار گسترش اقتصاد و تجارت را عامل تقویت تعاملات منطقه ای دانست.

بهرامی روابط دو کشور ایران و افغانستان را در بهترین سطح ارزیابی کرد و ضمن تقدیم دعوت نامه استاندار سیستان و بلوچستان به عزیزی والی قندهار ابراز امیدواری کرد که هر دو استان بتوانند تعاملات خوبی در عرصه اقتصادی داشته باشند.

سفیر ایران در کابل سرمایه گذاری در افغانستان را یک امری ضروری دانست و گفت: تلاش دارد تا تجار، بازرگانان و تولید کنندگان ایرانی را تشویق کند تا با انتقال خط تولید خود به افغانستان علاوه بر اشتغال زایی،‌ کالاهای ایرانی با قیمت مناسب تر در اختیار شهروندان افغانستانی قرار گیرد.

بهرامی همچنین از نشست پنج جانبه در مورد اتصال خط آهن چین از طریق آسیای میانه و افغانستان به ایران در آینده نزدیک خبر داد و افزود: جمهوری اسلامی ایران بخشی از خط آهن ایران و هرات را تکمیل خواهد کرد.

همایون عزیزی والی قندهار نیز در این دیدار گفت: گسترش سرمایه گذاری در بندر چابهار علاوه بر توسعه همکاری های دو کشور باعث برقراری صلح و ثبات افغانستان و منطقه می شود.