عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان سفر خود به اسلام آباد را به تعویق انداخت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آژانس خبری «پژواک»، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان سفر از قبل برنامه ریزی شده خود به پاکستان را به تعویق انداخت.

عبدالله عبدالله با انتشار پیامی در صفحه تویتر خود اعلام کرد: پس از دریافت شواهد مقدماتی در مورد حمله انتحاری دیروز در کابل چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.

درحمله دیروز که حوالی ساعت ۹ صبح در نزدیکی پل «محمود خان» شهر کابل به اداره محافظت از رجال سیاسی و دولتی افغانستان صورت گرفت دست کم ۳۰ نفر کشته و حدود ۳۳۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

عبدالله عبدالله قرار بود در تاریخ دوم و سوم ماه می به دعوت رسمی «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان به این کشور سفر کند. این در حالیست که برخی رسانه ها اعلام کرده بودند که عبدالله سفر خود به پاکستان را لغو کرده است.

لازم به ذکر است «سیدحسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین افغانستان روز سه شنبه به منظور گفتگو با مقامات پاکستانی در رابطه با تمدید کارت مهاجرین و آغاز ثبت نام آنان، به پاکستان سفر کرده است.

در این سفر چهار روزه، وزیر امور مهاجرین افغانستان با مقامات پاکستان در مورد ثبت نام مهاجرین فاقد مدرک و تمدید کارتهای مهاجرت بیش از یک و نیم میلیون مهاجر صحبت خواهد نمود.