وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای الجزایری خود در آنکارا اعلام کرد: نمی‌گذاریم حامیان تروریست‌ها به عفرین وارد شوند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، مولود چاوش‌ اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز پنجشنبه در نشست خبری مشترک با «عبدالقادر مساهل» (Abdelkader Messahel) وزیر خارجه الجزایر در آنکارا در رابطه با عملیات شاخه زیتون اعلام کرد: اجازه ورود حامیان گروه تروریستی پ‌ک‌ک و ی‌پ‌گ را به عفرین را نخواهیم داد.

وزیر خارجه ترکیه در حالیکه بیش از یک ماه از آغاز تجاوز نظامی ارتش این کشور به خاک سوریه می گذرد ادامه داد: هر کشور یا نیرویی که از گروه‌های تروریستی حمایت کند، با تروریست های پ‌ک‌ک و ی‌پ‌گ برای ما فرقی ندارد.

چاوش‌اوغلو در ادامه بدون اشاره به تداوم عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق افزود: عملیات شاخه زیتون که علیه پ‌ک‌ک و ی‌پ‌گ آغاز کرده ایم، در حال حاضر به عنوان عملیاتی علیه گروه های تروریستی تبدیل شده است؛ زیرا شاهد بودیم که این گروه های تروریستی با هم همکاری کرده و می خواهند علیه نیروهای مسلح ترکیه عملیات انجام دهند.

وزیر امور خارجه ترکیه در پایان تأکید کرد که این گروه تروریستی را در عفرین نابود خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، ارتش ترکیه از ۳۰ دی ماه گذشته عملیات کنونی این کشور در شهر عفرین واقع در شمال سوریه را بر خلاف موازین بین المللی در کسب مجوز از دولت قانونی دمشق علیه نیروهای حمایت آمریکا آغاز کرده است.

این در حالی است که دولت سوریه پیشتر درباره نقض حریم هوایی و تمامیت ارضی این کشور توسط ترکیه هشدار داده و این اقدام آنکارا را «تجاوز» نامیده بود.