اردبیل – مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: امام علی (ع) سمبل اخلاقی برای یک پدر در جامعه اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سیف‌ الله مدبر بعدازظهر چهارشنبه در مراسم میلاد مولود کعبه تصریح کرد: امام علی (ع) در طول حیات خود جنبه‌ های مختلف اخلاقیات نیکو و شخصیت وارسته را به عینه الگوسازی کرد.

وی افزود: این امام بزرگوار به عینه الگوی وارسته کردار حسنه است و از جمله می‌تواند الگوی حقیقی و راستین یک پدر در جامعه اسلامی باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تأکید به اینکه برخی افراد پدر می‌شوند اما نمی‌توانند پدر بمانند، اضافه کرد: هر یک از فرزندان تربیت‌یافته امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) نشان می‌دهد که این دو بزرگوار الگوی وارسته در جامعه اسلامی هستند.

مدبر با تأکید به اینکه پدر باید بتواند تکیه‌گاه فرزندان و خانواده خود باشد، ادامه داد: بارها در روایات و حتی از زبان پیامبر به شخصیت وارسته اخلاقی حضرت علی (ع) تأکید شده و ایشان به واقع الگوی پدران هستند.

وی تصریح کرد: به جای برخی تغییرهای نابه جا در جایگاه مرد و زن لازم است پدران جایگاه پدری خود را در نهاد خانواده حفظ کرده و مدیر واقعی کانون خانواده باشند.

وی با تأکید به اینکه پیامبر اسلام این امام بزرگوار را سفیر قرآن معرفی کرده است، متذکر شد: سفیر به معنی حرکت دهنده است و در واقع امام علی(ع) حرکت دهنده قرآن با رفتار و منش و باورهای خود بودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت معرفی ابعاد شخصیتی امام بزرگوار به نسل جوان شد و افزود: در عین حال نباید از آموزه‌های نهج‌البلاغه در تربیت دینی غافل شد.