حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: امروز استکبار و أیادی آنان همچون صهیونیست، عربستان، قطر، بحرین و … به مبارزه با انقلاب که خاری در چشمان آنان است، آمده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اشاره کردند و گفتند: پنج شنبه هفته گذشته مراسمی در راستای سخنان رهبر معظم انقلاب در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد که در آن حضور داشته و به توضیحاتی درباره حوزه انقلابی پرداختیم.

ایشان اظهار داشتند: حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار نمایندگان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بر حوزه انقلابی تأکید کردند که معنا و مفهوم خاصی دارد.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: حوزه انقلابی به این معناست که طلاب و فضلا نباید انقلاب را از مقابل دیدگان خود محو کرده و این افق روشن را در مقابل چشمان خود قرار دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان ساختند: شناخته ارکان، اهداف، ثمرات، برکات، آسیب ها و اصول و شاخص های انقلاب از مباحث مهمی است که باید در نظر ما باشد.

این استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه انقلاب از شهر مقدس قم آغاز شده است، تصریح کردند: قم عش آل محمد است و ما قدر خود را نمی دانیم که در این زمان در این شهر مقدس قرار گرفته ایم.

*انتظارات از قم بالاست

معظم له ادامه دادند: قم از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و از این شهر انتظارات بالاست؛ چراکه انقلاب از قم برخاسته و بر این اساس باید انقلابی بماند.

*انقلاب خاری در چشمان استکبار و عربستان است

ایشان بیان داشتند: امروز استکبار و أیادی آنان همچون صهیونیست، عربستان، قطر، بحرین و … به مبارزه با انقلاب که خاری در چشمان آنان است، آمده اند.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: آنان می دانند که با رشد انقلاب، بیداری اسلامی ایجاد شده و قله های جهان فتح خواهد شد؛ به همین دلیل به مقابله با آن پرداخته و مبارزه می کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به بندهای بیانیه پایانی نشست سازمان همکای های اسلامی در ترکیه، خاطرنشان ساختند: امروز دشمن در کمین ماست و از ما کینه دارد؛ به همین دلیل این ایرادات را به ایران عرضه داشته و حزب الله را تروریست می خوانند.

این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: باید انقلابی باشیم و بمانیم و در سایه آن حرکت کنیم تا زمان انقلاب حضرت حجت(عج) فرا برسد.

معظم له در بخش دیگر از سخنان خود به ولادت حضرت امیر(ع) پرداختند و گفتند: تولد در خانه کعبه منحصرا از فضائل حضرت علی (ع) بوده و برای أحدی اتفاق نیافتاده است.

ایشان به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کردند و بیان داشتند: رسول اعظم ۰ص) فرمودند: «لَو اَنَّ الرّیاضَ اقلامٌ و البحرُ مدادٌ والجنُّ حُسّابٌ والانسُ کُتّابٌ ما اَحصوا فضائل علیِّ بن ابیطالب (علیه السلام)» «اگر تمامی باغ ها قلم و دریاها مرکب و همه جنیان حسابگر و همه انسانها نویسنده باشند، قادر به شمارش فضائل علی بن ابیطالب (علیه السلام) نخواهند بود».

این مرجع تقلید به موضوع اعتکاف نیز اشاره کردند و ابراز داشتند: اسلام به خودسازی عنایت ویژه ای دارد و یکی از راه های آن، اعتکاف است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان خاطرنشان ساختند: اعتکاف عملی ارزشمند بوده و از برکات آن کل مملکت بهره خواهند برد.