مقامات امنیتی شهر کابل اعلام کردند: تحقیقات اولیه نشان می دهد شبکه حقانی و لشکر طیبه در حمله تروریستی روز گذشته کابل دست دارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «جمهور»، مقام های امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید می کنند که حمله تروریستی روز سه شنبه (۳۱ فروردین) از آنسوی مرزهای افغانستان طراحی و رهبری می شد.

نماینده ریاست امنیت ملی افغانستان درنشست خبری گفت: تحقیقات اولیه نشان می دهد که در این حمله، شبکه حقانی و لشکر طیبه دست داشته اند.

مقام های امنیتی در یک نشست خبری در کابل بیان داشتند که تحقیقات جدی در این باره آغاز شده و به زودی نتایج آن با مردم افغانستان در میان گذاشته می شود.

«ژنرال عبدالرحمان رحیمی» فرمانده پلیس کابل گفت: دو تیم متخصص تحقیقات خود را درباره چگونگی وقوع حادثه خونین روز گذشته آغاز کرده اند.

رحیمی تصریح نمود: این دو گروه درباره دو موضوع تحقیق می کنند؛ مهاجمان چه کسانی بوند، چگونه حمله را انجام دادند، از کجا رهبری می شدند و دوم این که از کدام مسیر وارد شدند، آیا غفلتی از سوی نیروهای امنیتی صورت گرفته است یا نه؟

وی تصریح کرد که تحقیقات ابتدایی نشان می دهد که عاملان انتحاری از آن سوی مرزها و از پاکستان اداره و رهبری می شدند.

فرمانده پلیس کابل بیان داشت: تعداد تلفات این حمله تروریستی افزایش یافته که در نتیجه آن ۶۴ نفر کشته و ۳۴۷ نفر زخمی شده اند که بیشتر آنان غیرنظامیان هستند.

لازم به ذکر است گروه طالبان افغانستان مسئولیت این انفجار تروریستی را به عهده گرفته است.