یزدـ فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از برگزاری کنگره ملی سردار شهید محمد منتظر قائم، تنها شهید واقعه طبس در یزد خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار اکبر فتوحی، ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت شهید منتظرقائم در واقعه طبس همچنین دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران اظهار داشت: شهید منتظر قائم به عنوان یکی از شهدای شاخص سال ۹۵ معرفی شده که در استان نیز برنامه هایی برای معرفی هر چه بیشتر این شهید والامقام در نظر گرفته شده است.

وی از جمله این برنامه ها به برگزاری کنگره ملی سردار شهید منتظرقائم اشاره کرد و افزود: مراسم افتتاحیه این کنگره در روز پنجم اردیبهشت سالروز شهادت این شهید والامقام و اختتامیه آن در روز نهم اسفندماه، سالروز ولادت شهید منتظرقائم برگزار می‌شود.

سردار فتوحی با بیان اینکه برنامه های ویژه ای برای افتتاحیه این مراسم در نظر گرفته شده است، بیان کرد: فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به برخی ویژگی های شهید محمد منتظرقائم عنوان کرد: شهید منتظرقائم همواره در برنامه‌های فرهنگی با اعتماد و اعتقاد کار می کرد و فرمانده ای با فضل و تقوا بود و شجاعت او بیمی در دل دشمنان ایجاد کرده بود.

وی شهید منتظرقائم را از نیروهای تیزبین و همیشه بیدار سپاه پاسداران دانست و افزود: او در واقعه طبس اشراف کامل اطلاعاتی بر روی منطقه داشت و همواره منطقه فرماندهی خود را به طور کامل زیر نظر داشت.

سردار فتوحی، استکبارستیزی و مبارزه با ظلم را از ویژگی‌های شهید منتظرقائم برشمرد و بیان کرد: ایشان در نهایت نیز در همین راه و به دست ایادی استکبار جهانی به شهادت رسید.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اینکه توجه ویژه به حلال و حرام از مهم‌ترین سیره‌های شهید منتظر قائم بود گفت: ایشان توجه بسیار ویژه‌ای به هزینه کرد درست بیت المال و جلوگیری از هدر رفت حق مردم داشتند.