رییس مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین بر لزوم آزادی یکی از روحانیان دربند نظام آل خلیفه تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مجید مشعل رییس مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین با اعتراض به بازداشت حجت الاسلام شیخ محمد المنسی از علمای این کشور تاکید کرد که این اقدام اعلام جنگ آشکار علیه علما و آزادی بیان است.

وی افزود: بازداشت شیخ منسی و سیاست هدف قرار دادن علما در راستای «محاصره تریبون‌های مذهبی» در بحرین است که فعالان و تحلیلگران معتقدند این اقدام یکی دیگر از گام‌های آل خلیفه برای جامه عمل پوشاندن به استراتژی سیطره بر هویت شیعیان و موسسه‌های دینی است.

رییس مجلس اسلامی علمای شیعه ضمن تاکید بر لزوم آزادی فوری و بدون قید و شرط شیخ منسی، نظام آل خلیفه را به پذیرش خواسته‌های مردم و تن دادن به مذاکره با مخالفان دعوت و تصریح کرد: متاسفانه عقب گرد آشکاری در عرصه حقوق بشر و آزادی بیان در بحرین مشاهده می‌شود.

سید مشعل خاطر نشان کرد: سرکوب و بازداشت علما، روحانیان و شخصیت‌های دینی به دلیل تاثیرگذاری این قشر در میان مردم و مطالبه‌گری آنان نسبت به حقوق قانونی ملت و تاکید بر اصلاح ساختار سیاسی کشور است.

از سوی دیگر علمای بحرین نیز با صدور بیانیه‌ای مسؤولان آل خلیفه را به بازنگری در رفتار خود فراخوانده و نسبت به پیامدهای افزایش فراخوانی و بازداشت علمای دین و امامان جماعت هشدار دادند.

حجت الاسلام شیخ منسی چندی پیش به دلیل آنچه که از سوی آل خلیفه «سخنرانی و برقراری نماز جماعت بدون اجازه از حکومت» نامیده شد، بازداشت و به زندان منتقل شد.