حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفت: با توجه به مشکلاتی که الان در جهان اسلام پدید آمده لازم است همگان در پی ایجاد الفت بیشتر بین مسلمانان باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت‌ الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام سید مختار موسوی خرم، امام جمعه لارستان فارس، بر ضرورت ارتباط حسنه با همه مردم و همچنین اهل سنت تأکید کرد.

این مرجع تقلید درباره لزوم توجه به وحدت، گفت: در ارتباط با اهل سنت، هم جنبه های ولایی را تقویت کنید و هم ارتباط حسنه ای با آنان داشته باشید و با توجه به مشکلاتی که الان در جهان اسلام پدید آمده لازم است همگان در پی ایجاد الفت بیشتر بین مسلمانان باشند.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با تحسین روش علمای لارستان تأکید کرد: علمای قبلی لارستان مانند مرحوم آیت اللهی، همیشه عامل وحدت و در عین حفظ اصول ولایی، عامل اتحاد دینی و اسلامی بودند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: اگر اختلافی پیش آید، به همه مسلمانان ضرر وارد می شود؛ از سویی اگر اهل سنت هم ببینند که با آنان همکاری صورت می گیرد آنان هم خوشحال شده و انگیزه همکاری در میان آنان بیشتر می شود و دشمنان از رسیدن به اهداف شوم خود ناامید می شوند.

وی در مورد ضرورت جدیت در کار فرهنگی، بیان کرد: لارستان منطقه ای بوده که علمای بزرگی داشته و امید است با خصوصیاتی که امام جمعه جدید دارد در آنجا موفق باشد و خدمات همه، مورد تأیید و مرضی امام زمان (عج) واقع شود.

در این دیدار که در فضای صمیمی و در بیت معظم له برگزار شد، حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم نیز با تقدیر از توجه حضرت آیت الله صافی گلپایگانی و دعا برای رفع کسالت این مرجع تقلید، گزارشی از وضعیت فرهنگی شهرستان لارستان ارائه و از محبت مردم و خدمات خیرین تشکر و قدردانی کرد.