قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: سلامت روح و جان و جسم بسیار مهم است که نباید از آن غافل بود و بزرگان دین نیز همواره نسبت به این امر توجه داشتند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعد از ظهر پنج‌شنبه در دیدار قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سخنانی اظهار داشت: سلامت بدن موضوع بسیار مهمی است و شما باید قدردان نعمت خدمتگزاری به مردم باشید که توفیق یافته‌اید به مردم خدمت کنید.

وی بیان داشت: امروز یکی از عواملی که موجب بروز بیماری‌های مختلف می‌شود بد خوری و پر خوری است که اسلام این اقدام را نهی کرده است.

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: سلامت روح و جان و جسم بسیار مهم است که نباید از آن غافل بود و بزرگان دین نیز همواره نسبت به این امر توجه داشتند.

انسان و فرشتگان دارای ویژگی‌های مشترکی هستند

وی افزود: انسان و فرشتگان دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که باید همایش‌هایی در راستای معرفی این خصلت‌ها و فضایل انسانی برگزار شود و باید عنوان کرد که انسان نیز چیزی از فرشته کم ندارد.

آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: گا‌هی دیده می‌شود همایش‌هایی برای بیماری‌های مشترک دام و انسان برگزار می‌شود که البته این امر لازم است اما باید پرسید که چرا همایشی در زمینه معرفی و شناساندن ویژگی‌های و فضیلت‌های فرشتگان و انسان‌ها برگزار نمی‌شود و این فضایل معرفی نمی‌شود.

وی عنوان کرد: امروز شاهدیم که بسیاری از بیمارستان‌های کشور مملو از بیماران است و به نظر می‌رسد ۸۰ درصد این بیماری‌ها ناشی از تغذیه بد و عدم مصرف درست مواد غذایی است.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر اینکه باید همواره کارهای آبرومندانه انجام دهیم، بیان داشت: گاهی یک بیماری با پشرفتی که می‌کند در بدن انسان تبدیل به سرطان می‌شود که البته این بیماری آبرو بر نیست آنچه که موجب آبرو ریزی برای انسان می‌شود بیراه رفتن و بردن آبرو دیگران است که باید از آن اجتناب کرد.

در ابتدای این دیدار نیز دکتر قاضی‌زاده هاشمی در سخنانی به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در عرصه بهداشت و درمان اشاره کرد.