تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور سیاست های خارجی مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و پرتعداد مردم تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد ابراز داشت: وتوی روسیه یکی از نمودهای مثبت توصیه رهبر انقلاب در داشتن نگاه به شرق در سیاست خارجه کشور است.

وی با بیان اینکه باید تحلیلگران و مسئولین دستگاه دیپلماسی سیاست های رهبری را مدنظر قرار دهند، گفت: دوشنبه هفته قبل قطعنامه پیشنهادی انگلیس با موضع یمن و با هدف اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی ارائه شد که با وتو روسیه روبه رو شد.

آل هاشم همچنین با تاکید بر اینکه نباید فریب اینها را بخوریم چرا که انها مدت یمن را تحت شدیدترین تحریم های غذایی و دارویی و بمباران قرار می دهند، ابراز داشت: دشمن نظام جمهوری اسلامی ایران را به جهت حمایت معنوی از انقلاب یمن، بازخواست می کند.

سازمان ملل نماینده واقعی دولت ها باید باشد

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه وتوی قطعنامه شورای امنیت شکست تلاش های ضد ایرانی است، گفت: هر چند تلاش های ضد ایرانی به شکست انجامید ولی سازمان ملل نماینده واقعی دولت ها باید باشد.

وی با تاکید بر اینکه این تلاش های بیهوده سازمان ملل را زیر سئوال می برد خاطرنشان کرد: بسیاری از صاحب نظران از سال ها قبل سازمان ملل را سازمانی بی خاصیت تعریف می کردند.

آل هاشم همچنین با تاکید بر اینکه وتوی قطعنامه توسط روسیه در حمایت از ایران یکی از آثار نگاه به شرق و عدم اعتماد به غرب است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کرده اند که در سیاست خارجی باید نگاه تان به شرق باشد.