تایباد – ششمین دوره مسابقات قرآنی حوزه های علمیه اهل سنت استان خراسان بزرگ به میزبانی شهرستان مرزی تایباد پس سه روز رقابت با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش پرس شیعه؛ در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات قرآنی که ظهر پنجشنبه در محل مسجد احناف تایباد برگزار شد امام جمعه اهل سنت این شهرستان اظهار کرد: برگزاری چنین مسابقاتی نشان از وحدت در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

مولوی غلام نبی توکلی گفت: جامعه امروز با وجود دشمنی که کشورهای غربی دارند و هر روز به اشکال مختلف در صدد جدایی جوانان از اسلام هستند بیش از این نیازمند برگزاری چنین مسابقاتی با محور قرآن است.

وی افزود: امروز دنیای غرب به دنبال نشان دادن چهره خشن از اسلام است و علمای اهل سنت و اهل تشیع می بایست هوشیار باشند و چهره نورانی و رافت اسلامی را به جهانیان و دشمنان اسلام نشان دهند.

مولوی توکلی بیان داشت: برگزاری همایش بزرگ اسلامی با وحدت تشیع و تسنن باعث می شود تا توطئه های دشمنان اسلام نقش برآب شود و بدانند که وحدت حرف اول را درایران اسلامی می زند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این دوره از مسابقات قرآنی که به همت حوزه علمیه «جامعه الاحناف» و با همکاری معاونت مجمع جهانی تقریب مذاهب برگزار شد بیش ۳۰۰ نفر از طلاب حوزه علمیه با یکدیگر در بخش حفظ کلام الله مجید، تفسیر سوره بقره، سخنرانی عربی و حفظ حدیث به رقابت پرداختند که از نفرات برتر هر بخش در پایان این مراسم تقدیر شد.