نخست وزیر سوریه ضمن انتقاد از ترکیه در حمایت از عناصر تروریستی، تأکید کرد که طی یک هفته گذشته ۵ هزار تروریست از مرزهای این کشور وارد سوریه شده‌اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه روز پنج شنبه اظهار داشت که طی هفته گذشته بیش از ۵ هزار تروریست از طریق مرزهای ترکیه وارد حلب و ادلب شده اند. وی همچنین تاکید کرد که دمشق مشغول مبارزه با تروریسم بین المللی در تمام اراضی خود و در درجه اول گروه تروریستی جبهه النصره و داعش است.

نخست وزیر سوریه تصریح کرد: عربستان، ترکیه، قطر و برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه و انگلیس در حقیقت تمایلی به پیشبرد حل و فصل سیاسی در سوریه ندارند بلکه برعکس تلاش می کنند تا به منظور آسیب زدن بیشتر به زیرساخت ها و توانمندی ها اقتصادی مردم سوریه و تبدیل آن به کشوری شکست خورده به فعالیت های تروریستی دامن بزنند.

الحلقی همچنین تاکید کرد که کشورهای مذکور موفق به تحقق نقشه های خود نشدند و این امر به ارتش، مردم و بشار اسد رئیس جمهور سوریه و همچنین دوستان دمشق و در درجه اول روسیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور که اجازه ندادند سوریه طرفی بازنده در میدان باشد بازمی گردد.

نخست ‎وزیر سوریه در عین حال اعلام کرد که دمشق پس از تشکیل دولت جدید، درباره قانون اساسی این کشور همه پرسی برگزار خواهد کرد.

در همین حال «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه نیز در سخنانی اعلام کرد که دولت آنکارا همچنان به حمایت از گروه های تروریستی ـ تکفیری مستقر در این کشور ادامه می دهد. «ولید المعلم» در سخنانی با انتقاد شدید از سیاست های دولت آنکارا در قبال بحران سوریه اظهار داشت: باعث تأسف است که دولت آنکارا همچنان به حمایت های خود از تروریست های تکفیری مستقر در سوریه ادامه می دهد.