دادگاهی در آمریکا، یک هکر الجزایری را به تحمل ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حکم “حمزه بن دلاج” درحالی روز پنجشنبه اعلام شد که وی در ژانویه ۲۰۱۳ به دست نیروهای پلیس تایلند در بانکوک بازداشت شده بود.
دادگاه این هکر ۲۷ ساله الجزایری را متهم کرد که با ایجاد یک ویروس و انتقال آن به شبکه‌های اطلاعاتی، خسارتهای فراوانی را به چندین شرکت و مؤسسه در دنیا وارد کرده است. پس از آن، صدها هزار رایانه در آمریکا نیز به آن ویروس آلوده شد.
طبق اتهامات مطرح شده از سوی دادستان کل آمریکا، “حمزه بن دلاج” به همراه یک هکر روس به نام “اندرویچ بانین” در سال ۲۰۰۹ ویروسی را به نام “اسپای ای” به وجود آورده و آن را در اینترنت منتشر کردند. حکم تعقیب این دو نفر از سوی دادگاه های آمریکا در سال ۲۰۱۱ صادر شد و سرانجام این دو نفر در سال ۲۰۱۳ بازداشت شدند.
طبق گفته پلیس تایلند، حمزه بن دلاج اعتراف کرده که سیستمهای بانکهای آمریکایی را هک کرده است، به صورتیکه می‌توانست با استفاده از ویروس مذکور در هر عملیات ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار کسب کند.
پلیس تایلند همچنین او را به جعل هویت و سفر به مناطق مختلف دنیا به عنوان دانشجوی یکی از دانشگاه‌های انگلیس متهم کرده است.
پیشتر شایعه‌های بسیاری در خصوص صدور حکم اعدام این هکر الجزایری در آمریکا منتشر شده بود، که مسؤولان آمریکایی این موضوع را تکذیب کردند.
“حمزه بن دلاج” اکنون به یکی از معروفترین هکرهای عرب تبدیل شده و برخی او را هکر “خندان” می نامند زیرا در جلسه های دادگاه همواره در حال لبخند زدن بود.