وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر این که ایران رای دیوان عالی آمریکا را به رسمیت نمی شناسد، گفت دولت آمریکا به خوبی می داند که هر گونه اقدامی در رابطه با اموال ایران این کشور را در مقام پاسخگویی و بازگردان این اموال به مردم ایران قرار خواهد داد.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در پایان نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در رابطه با تغییرات اقلیمی تصریح کرد که در دیدار روز جمعه خود با جان کری وزیر خارجه آمریکا هیچ موضوعی جز مسئله برجام و نکات مربوط به اجرای درست آن مورد بحث قرار نخواهد گرفت.

وی افزود :بحث ما در این دیدار دنباله گفت‌وگو های قبلی بر سر برجام خواهد بود و قرار شده است که طرف آمریکایی نکاتی را که در گفت‌وگوی قبلی از سوی ما و در رابطه با نحوه اجرایی شدن درست برجام مطرح شده بود مورد بر رسی قرار بدهند و به ما جواب بدهند.

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به این سوال خبرگزاری ایرنا که آیا در این دیدار پیرامون رای دیوان عالی آمریکا نیز گفت‌وگویی خواهد شد یا نه ؟گفت: ما همان طور که گفتیم رای این دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم و دولت آمریکا بخوبی از این موضوع اطلاع دارد.

وی افزود : آمریکا این را هم به خوبی می داند که هر اقدامی در رابطه با اموال ایران انجام بدهد در آینده این کشور را در مقام پاسخ گویی قرار خواهد داد و باید این اموال را به ایران برگرداند.