زاهدان-نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اعتکاف فرصتی برای خودسازی است و باید از این ماه نهایت بهره را برد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران زاهدانی مصلی قدس اظهار داشت: ماه رجب فرصت مناسبی برای زدودن تیرگی های درون است تا با فکر و اندیشه زلال بازگشت دوباره ای به جامعه داشته باشیم.

وی افزود: اعتکاف فرصتی برای تقویت رابطه با خدای خود است، رابطه ای که حسب یقین در افزایش بصیرت، آگاهی، دشمن شناسی مردمان جامعه نقش اثرگذار و کاربردی خواهد داشت.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: انسان ها در این ایام می توانند به بهترین شکل تمرین بندگی داشته باشند و از فرصت بخشش به بهترین شکل استفاده کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید داشت: این ماه فرصتی بوده که با هم تمرین همدلی و برابری را داشته باشیم چرا که جامعه این استان نیازمند حفظ وحدت در تمامی امور است.

وی افزود: با حفظ وحدت می توان به بهترین شکل در برابر توطئه ها و تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه در این دیار ایستاد، مردم سیستان و بلوچستان این را طی چند سال اخیر به بهترین شکل نشان داده اند.

حضرت زینب (س) تکمیل کننده جایگاه رفیع زن در اسلام بود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت نقش حضرت زینب (س) در بیان قیام عاشورا اشاره کرد و گفت: حضرت زینب(س) به گردن همۀ امت اسلامی حق بزرگی دارند اما نکته دقیق تری نیز در این حرکت نهفته که نباید از آن غفلت شود و اینکه حضرت زینب(س) در جایگاه یک زن چنین رسالت بزرگی را به سرانجام رساندند که نشان از جایگاه رفیع زن در اسلام دارد.

وی گفت: ایشان تحت عنوان پیام رسان نهضت عاشورا توانستند پیام امام حسین(ع) و یارانش را که همانا احیای دین جدش بود، به گوش جهانیان در طول تاریخ برساند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: اسلام به جایگاه زن در جامعه توجه ویژه ای داشته است که این را می شد در لقای رفتاری حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) به خوبی مشاهده کرد.

وی گفت: پس حال که دشمنان در صدد انحراف فکری به سبب توجه نکردن به جایگاه زن در دین اسلام هستند باید این الگوها را به بهترین شکل معرفی کرد تا که آنان بدانند زنان در جامعه اسلامی چه جایگاه ویژه ای دارند.