قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: ترویج شعائر دینی و اسلامی در جامعه موجب کاهش گناه، فساد و بدی در جامعه و تقویت نشاط و شادابی معنوی مردم می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که باحضور گسترده مردم درمسجدالنبی برگزار شد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارداشت: مومن واقعی باید به شعائر دینی اهمت دهد و احترام بگذارد و حفظ آن را جدی بگیرد زیرا آنچه امروز موجب نجات کشور سوریه، بیداری مردم فلسطین، لبنان و غزه و دیگر کشورها شده ناشی از همین امر است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: کسانی که به شعائر دینی اهمیت می دهند معتقدند که رژیم صهیونیسیتی باید از بین برود و استکبار بساطش را از کشورهای مسلمان برچیند و افرادی که به این شعائر بی تفاوتند سعی می کنند دشمن را قوی نشان دهند و از آنها اقتداری پوشالی ترسیم کنند.

وی بیان کرد: شیعیان واقعی و دوستداران اهل بیت هرگز راضی نمی شوند به شعائر بی توجهی شده و به فراموشی سپرده شوند و یا کمرنگ جلوه کنند اما عده ای می خواهند فحشا، گناه، منکر و بدی در جامعه بیشتر شده و شعائر شیطانی رواج پیدا کند.

دشمنان دنبال تفرقه افکنی میان مردمند

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت:آنها که می خواهند فسا و شعائر شیطانی درجامعه رواج یابد دنبال اختلاف و تفرقه میان مردم هستند و با باندبازی و مقام پرستی تلاش می کنند به اهداف خود برسند اما عذاب الهی در انتظار این افراد است.

آیت الله عابدینی گفت: افراد شیطانی کسانی هستند که با فرو غلطیدن در نفاق و دورویی و تظاهر به ایمان تلاش می کنند فساد را گسترش دهند و جوانان را به انحراف بکشانند.

استقبال جوانان از اعتکاف بیانگر گرایش به دین است

امام جمعه قزوین اظهارداشت: امسال بیش از ۷۵۰ هزار نفر از افراد مومن و با ایمان در مراسم اعتکاف در سراسر کشور شرکت کرده اند که بیشتر آنها جوانان هستند و این استقبال نشان می دهد گرایش جوانان ما به سوی ارزشهای دنی و تقواست.

وی افزود: عطر معنوی اعتکاف در کشور و استان قزوین جامعه را فرا گرفته و امیدواریم فرصت مناسبی برای تقویت رحیه معنوی و بازنگری در رفتارها و اعمال بندگان باشد تا مسیر درست را طی کنیم.

تقوی الهی به زیبایی شهرها می افزاید

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزون اضافه کرد: باید شهرهای اسلامی با تقوی، عدالت، نماز و ارزشهای دینی آراسته و زیبا شود تا آبروی شهر و کشور حفظ شود و برای صیانت از این آبرو نیازمند تقوا هستیم.

وی با اشاره به سالروز درگذشت شیخ بهایی گفت: نقشه جامع قزوین و پس از آن اصفهان توسط شیخ بهایی ترسیم شد و اعتکاف نیز از یادگاری های این عالم و هنر معماری اسلامی و شهرسازی مدیون این شخصیت است.

هنر اسلامی را به ابتذال نکشانید

عابدینی تصریح کرد: در شرایطی که شخصیت های برجسته ای چون شیخ بهایی هنر اصیل اسلامی را رواج دادند و با معماری و شهر سازی موجب افتخار شدند امروز برخی هنرهای اصیل را به رسوایی کشانده اند و مجالس مبتذل را به نام هنر معرفی می کنند و معلوم نیست به کجا می روند.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: وقتی به یک هنر ابتذال ایراد هم می گیریم با دروغ می گویند اینها با هنر مخالفند در حالی که انسانیت اقتضا می کند که صادق باشید و بگویید با فساد و ابتذال مخالفیم و با هنر اصیل اسلامی کاری نداریم.

وی با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب(س) هم گفت:حضرت زینب(س) باسخنرانی و خطبه های خود در بحرانی ترین شرایط توانست هنر خود را آشکار کرده و ظلمهای دوران را آشکار کند و امروز هم هیچکس حق ندارد هنر دینی را به ابتذال بکشاند.

‌عابدینی افزود: هنرمندی حضرت زینب(س) موجب نهضت اسلامی در کشورهایی مانند یمن، سوریه، لبنان و فلسطین و غزه شده و امروز تروریست هایی مانند داعش که پس مانده های عوامل صهیونیست و بنی امیه و بنی عباس هستند به اتکا بیداری اسلامی در حال نابودی هستند و انیدواریم بزودی شاهد رهایی تا ملل مظلوم از چنگ استکبار باشیم.

امدادهای غیبی در حادثه طبس دشمن را زمین گیر کرد
امام جمعه قزوین به سالروز شکست کودتای طبس هم اشاره کرد و گفت: استکبار می خواست بساط نظام اسلامی را برچیند و درحالی که مردم در خواب بودند فکر کرد براحتی می تواند نیروهای جاسوس خود را نجات داده و رهبری و ملت و نظام را نابود کند اما خداوند با فرستادن طوفانی که امداد غیبی بود و مانند سربازانی غیبی لشکر آمریکا را در خاک و شن مدفون کرد تا انسانهای مومن بدانند خداوند حافظ مظلومان و مومنان واقعی است.

پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین فرج الله فصیحی رامندی رئس شورای اسلامی شهر قزوین به مناسبت هفته شوراها گزارشی از فعالیتهای انجام شده توسط شورای اسلامی شهر و اولویت در اجرای طرح های مهم عمرانی و فرهنگی در شهر ارائه کرد.