زنجان-امام جمعه ابهر گفت: مسئله برجام میدان محکم و خوبی برای اثبات بی صداقتی آمریکا بود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر ابهر با اشاره به‌پیش رو بودن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه افزود: از همه مردم درخواست می‌کنیم در مرحله دوم انتخابات حضوری عاقلانه داشته و از نماینده خود کار بطلبند و اجازه ندهند نماینده، بی‌خیال مردم و شهر باشد.

وی با تأکید بر لزوم پرهیز از هرگونه بداخلاقی در عرصه رقابت‌های انتخاباتی ادامه داد: هرگونه تخریب کاندیداها یا طرفداران را کار بسیار زشت و حرام می‌دانیم.

امام‌جمعه ابهر با تأکید بر اینکه مسئله برجام میدان محکم و خوبی بر اثبات بی‌صداقتی آمریکا بود افزود: باوجود خوش‌بینی برخی در داخل کشور، در حال حاضر بار دیگر بی‌صداقتی و بدعهدی آنان در منظر افکار عمومی دنیا و ملت ایران به اثبات برسد.

وی ادامه داد: تعهدات کاغذی بازیگران سیاست و قدرت در عرصه برجام همان بچه گول زدن یا بازی‌های حیله‌گرانه‌ای است که در برابر اراده و هوشمندی و انسجام ملی ایرانیان قهرمان، به منزله حنای بی‌رنگی می‌ماند که دلبستگی و امید به آن هرگز از سر عقل و منطق نخواهد بود.

امام جمعه ابهر اظهار کرد: پیشرفت و عزت روزافزون و همه‌جانبه کشور در گرو راهبردها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصرار بر آرمان‌ها و ارزش‌های ملی، انقلابی و اسلامی است.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه به شیطنت‌های رژیم وهابی آل سعود اشاره کرد و جهل حاکم بر سیاستمداران سعودی را یادآور شد و گفت: عربستان به‌عنوان عامل همیشگی تفرقه در جهان اسلام و حامی تروریسم به‌ویژه جریان‌های تکفیری و داعش است که امروزه بلایی برای امنیت بین‌المللی هست.

وی ادامه داد: حکام آل‌سعود به خاطر ارتباطات آشکار و پنهان با رژیم صهیونیستی و بلکه حمایت و تقویت سیاست‌های غاصبانه و وحشیانه اسرائیل باید مورد سرزنش جدی و فراگیر قرار گیرند.

امام جمعه ابهر در ادامه با اشاره به اهمیت مراسم معنوی اعتکاف گفت: برای بیان اهمیت اعتکاف همین بس که خداوند حضرت ابراهیم (ع) را مأمور می‌کند مسجد و خانه خدا را برای معتکفین آماده کند.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه مهم‌ترین راه برای عبادت همان خلوت و پرهیز از کثرت است افزود: هرچه انسان از کثرت فاصله داشته باشد در عبادت کامیاب‌تر و اعتکاف هم از همین جهت محترم و معتبر است شب مخصوصاً سحر که بسیاری از مردم خواب‌اند و کثرتی مزاحم کسی نیست، برای رازگویی با ذات اقدس الهی بسیار مناسب است. جریان اعتکاف هم برای همین منظور پیش‌بینی و طراحی شده است.