میامی-امام جمعه میامی بابیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا حلقه اتصال دولت و ملت هستند، گفت: این شوراها باید در راه توسعه کشور تلاش کنند و نسبت به جذب سرمایه گذاران اهتمام داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های این هفته نمازجمعه میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به فرارسیدن ۹ اردیبهشت و روز شوراها، ابراز داشت: شورا ها نمادی از مشارکت مردم در سرنوشت خود هستند و باید حرکت برای توسعه شهر و روستا را مد نظر داشته باشند و در این راستا تلاش کنند.

وی افزود: مردم نیز باید شورا را کمک کنند و برای مطالبات قانونی که از طرف شورا اعلام می شود همکاری لازم را داشته باشند تا شورا نیز بتواند در این راستا به عنوان رابط مردم و دولت تلاش کنند.

نمازجمعه قرارگاه فرهنگی جامعه

امام جمعه میامی همچنین با تاکید بر اینکه روستاها و شهرهای کوچ در تامین مایحتاج شهرهای بزرگ مانند فرآورده های دامی و کشاورزی نقش قابل توجهی دارند، تصریح کرد: دولت باید به شهرهای کوچک کمک کند تا بتوانند برای تامین مواد اولیه کلان شهرها گام بردارند.

صفایی پور نقش شوراها را به عنوان حلقه اتصال دولت و ملت در رونق بخشیدن به تولیدات روستاها و شهرها قابل توجه دانست و گفت: اعضای شوراهای اسلامی به عنوان نماینده مردم باید برای حضور سرمایه گذاران برنامه داشته باشند و با شناسایی و معرفی تمامی ظرفیت های منطقه برای آبادانی آن تلاش کنند.

وی نمازجمعه را یک قرارگاه فرهنگی در جامعه دانست و افزود: این قرارگاه باید دارای نیروهایی توانمند باشد و حضور مردم و بویژه جوانان در نماز جمعه در تقویت آن تاثیر گذار خواهد بود.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نماد استکبار ستیزی

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی در ادامه به سالروز قطع رابطه ایران با آمریکا اشاره کرد و افزود: یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران قطع رابطه با آمریکا و به چالش کشیدن قدرتهای جهانی و قطع دست سلطه گران از کیان ایران عزیز دستاورد بزرگی بود.

صفایی پور خاطرنشان کرد: آمریکا سیلی محکمی در این ارتباط خورد و پس از آن طرح حمله نظامی طبس را مطرح کرد و به لطف الهی در این حمله نیز ناکام ماند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در مساجد شهرستان میامی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این آئین معنوی، ابراز داشت: اعتکاف یک اردوی موقتی برای خودسازی انسان است که این مراسم معنوی با حضور پرشور جوانان باعث ایجاد فضایی معنوی در سطح جامعه شده است.

اعتکاف اثرات فرهنگی و اجتماعی فراوانی دارد

امام جمعه دامغان نیز در خطبه های نماز سیاسی عبادی این شهر به میزبانی مصلای امام خمینی (ره) بابیان اینکه اعتکاف دارای اثرات فرهنگی و اجتماعیفراوانی است، گفت: حضور جوانان در اعتکاف مانوری از معنویت است.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان اضافه کرد: امسال در شهرستان دامغان یک هزار و ۵۵۰ نفر از مومنان خداجوی در آئین روحانی و معنوی اعتکاف شرکت کردند که این آمار نسبت به سال قبل ۸۳ رشد داشته است.

وی تصریح کرد: کمیته های فرهنگی، امنیتی و پشتیبانی برای هرچه بهتر برگزار شدن آئین روحانی و معنوی اعتکاف در شهرستان دامغان تشکیل شد و برنامه های بسیار خوبی را طراحی و برگزار می کنند.

سیاست های آمریکا در قبال ایران شکست خورده است

امام جمعه دامغان با اشاره شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس در پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ اظهار داشت: این شکست، اراده خداوند متعال و از معجزات عصر ما بود.

حسینیان با تاکید بر اینکه حادثه طبس یکی از روزهای تاریخی کشور ما است، خاطر نشان کرد: عزت و سر افرازی جمهوری اسلامی ایران با هدایت های امام راحل و به همت و همدلی مردم به وجود آمد که پیروزی ما در مقابل آمریکا نمونه ای از این عزت و پیروزی است.

وی خاطر نشان کرد: سیاست های آمریکا در قبال ایران شکست خورده است.

ادامه جریان کربلا به همت حضرت زینب (س)

امام جمعه دامغان با اشاره به فرارسیدن سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) اظهار داشت: اگر آن حضرت نبود جریان کربلا ادامه پیدا نمی کرد.

حسینیان اضافه کرد : حضرت زینب (س) در جریان کربلا بسیار آسیب دید و این بانوی مکرم اسلام نهضت کربلا را رهبری کرد و در کنار امام سجاد (ع) ایستاد و طفلان را آرام کرد و به آنان دلداری می داد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تغییر هویت جوانان این مرز و بوم است، افزود : ایران اسلامی دارای جوانان متددین و انقلابی است و دشمن در صدد است که ایمان جوانان مارا بگیرد.

امام جمعه دامغان همچنین روز بزرگداشت شیخ بهایی و سالگرد شهادت سر لشگر سپهبد قرنی و شیرودی و ارتحال مرحوم شاه آبادی را گرامی داشت.