کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: استکبار اعتراف کرده که در نبرد سخت باایران شکست می‌خورد و شیوه جنگ نرم را در پیش گرفتند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با تبریک ولادت امیرالمومنین(ع) و گرامیداشت روز پدر، اظهار داشت: مولا علی(ع) همواره متناسب با ملزومات جامعه و با سیاست و تدبیری مناسب در امور با اقتدار تصمیم میگرفت و عمل می کردند.

وی تقوا را رکن اصلی ایمان و بندگی دانست و تصریح کرد: برگزاری مراسماتی چون اعتکاف می تواند در ارتقا و تقویت روحیات معنوی افراد جامعه و تقرب به معبود اثرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه سوم اردبیهشت را سالروز شهادت سپهبد قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش عنوان کرد که به درجه رفیع شهادت نائل شد.

آیت الله علما افزود: پنجم رجب و چهارم اردبیهشت مقارن با سالروز وفادت حضرت زینب کبری(س) است که با تربیت دینی امیرالمومنین(ع) پس از یک هزار و ۴۰۰ سال به خطبه این بانوی مکرم اسلام ارجاع می شود.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه در تربیت کودکان باید از ائمه(ع) الگو گرفت، گفت: استکبار از سالها قبل برای جوانان جامعه ما برنامه ریزی کرده و باید جهت خنثی کردن فتنه های آنان در مسائلی چون ترویج و اهمیت به عفت و حجاب و پرهیزکاری و تقوا در جامعه توجه ویژه ای داشته باشیم.

آیت الله علما گفت: ۵ اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به طبس بود که به تدبیر بنیانگذار کبیر انقلاب امام راحل در حقیقت شن های طبس به عنوان لشکر خدا عمل کرد و دشمن زمینگیر شد و شکست خورد.

وی یادآور شد: ۶ اردیبهشت سالروز شهادت حجت السلام مهدی شاه آبادی در جبهه های حق علیه باطل و نیز ۸ اردیبهشت سالروز شهادت شهید شیرودی است که در سال ۶۰ به درجه رفیع شهادت رسید.

وهابی ها در ورق پاره های خود نمی توانند کسی را محکوم کنند

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یاد آور شد: هفته آینده در شهرستان سرپل ذهاب و با مدیریت سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه و خیل علاقمندان مراسم صعود به ارتفاعات منطقه عملیاتی بازی دراز را خواهیم داشت.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بین اعضای اتحادیه اسلامی گفت: مقابله با جنگ نرم نیازمند تربیت جوانان انقلابی و متدین است.

آیت الله علما بیان کرد: مستکبرین با انواع وسایل الکترونیکی زمینه جاذبه فکری برای جوانان را ایجاد کرده اند چرا که به تعبیر و اعتراف خودشان، می دانند در جنگ سخت شکست می خورند به این دلیل با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی پرداخته اند.

امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: دفاع تنها کفایت نمی کند و باید در مقابل آنها مهاجمی عمل کنیم تا پیروز میدان شویم.

وی گفت: جوانان ما هشیار و پر کار و صاحب اندیشه و انگیزه اند که باید اتاق فکر داشته باشند تا در مقابل استکبار آماده باشیم و موفق عمل کنیم.

آیت الله علما در خصوص با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری گفت: حزب الله و سید حسن نصرالله مثل خورشید در جهان اسلام می درخشند و طی نظرسنجی امریکایی ها اعتراف کردند که سید حسن نصرالله محبوب ترین شخصیت عرب در دنیای اسلام و افتخار جهان اسلام است.

وی گفت: وهابی ها در ورق پاره های خود نمی توانند کسی را محکوم کنند و یا حرفی برای گفتن داشته باشند چرا که آنها جز نوکری امریکا هیچ سمتی ندارند و دولتی فاسد، وابسته، تو خالی و پوچ اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: اقتدار اسلامی نظام ما بر جهان ثابت شده و از حریمی امن و تجهیزات نظامی به روز و‌ ارزشمندی بهره مند هستیم.