بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: دشمن با نفوذ و براندازی فوق نرم می‌خواهد نظام را از درون متزلزل کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک میلاد امام علی(ع) اظهار داشت: این روزها شاهد برگزاری برنامه اعتکاف هستیم که دارای ارزش‌ها و برکات بسیار زیادی است.

وی خاطرنشان کرد: امسال جمعیت بسیار خوبی در سطح استان در مراسم اعتکاف حضور دارند و این نشان از روحیه معنوی و عبادی و اخلاقی مردم استان بوشهر است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اعتکاف یکی از سلوک اخلاق عرفانی الهی است، بیان کرد: در انقلاب اسلامی بسیاری از سنت‌های الهی از جمله سنت اعتکاف احیاء شده و استان بوشهر نیز متنعم به این برنامه های الهی است.

وی در ادامه با اشاره به جنایت‌های آمریکا در حق ملت ایران، اضافه کرد: دشمن تهاجم نرم را محور مبارزه با ایران قرار داده است و تلاش دارد تا فرهنگ جامعه را از فرهنگ اسلامی، ایرانی و انقلابی به غرب‌گرایی تبدیل کند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه با اشاره به تلاش دشمن برای تغییر مسیر ملت اسلامی از گرایش به نماز و روزه به سمت مفاسد، ادامه داد: دشمن در عرصه سیاسی با برنامه‌ریزی خطرناک به دنبال نفوذ و براندازی است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در عرصه اقتصادی نیز به دنبال فشار و وابسته‌کردن ایران است، افزود: دشمن تلاش دارد تا گلوگاه‌های اقتصادی ایران را در دست بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم ایجاد سامانه جامع دفاع مقدس نرم در مقابل تهاجم گسترده دشمنان، تصریح کرد: دشمن به دنبال نفوذ و براندازی فوق نرم است تا نظام را از درون دچار تزلزل کند.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه سران کشورهای همکاری اسلامی، گفت: نام اجلاس سران کشورهای همکاری اسلامی باید به سازمان تفرقه اسلامی و سازمان مخالفت با اسلام ناب محمدی تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این کشورها عامل تفرقه و تضعیف جهان اسلام و تروریست‌پرور هستند، افود: دولت باید این مسائل را افشا کند و مماشات با این مسائل یعنی مماشات با جهان استکبار و عربستان عامل تفرقه در جهان اسلام و مأمور نابودی اسلام است.