بوشهر – انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا، انتقاد از عملکر شوراها و تاکید بر لزوم توجه ویژه به حقوق کارگران از جمله موضوعات مطرح شده در نماز جمعه شهرستان‌های استان بوشهر است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید علی هاشمی‌ نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با اشاره به مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان انجمن های اسلامی مدارس اظهار داشت: برخی از دشمنان ما را تهدید به جنگ سخت و بمباران می کنند؛ اینها غلط زیادی می کنند و زمینه و جرات جنگ نظامی ندارند و اگر هم جرات کنند تو دهنی خواهند خورد.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: به فرموده رهبری، جوانان عزیز ما و سرمایه‌های این مملکت آماج جنگ نرم و فضای مجازی هستند؛ غربی‌ها و آمریکا جوان ایرانی را نا امید، بی ایمان، بی تعهد، بدون تحرک و خوشبین به دشمن می‌خواهند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی به دنبال تربیت جوانانی در مقابل جبهه استکبار است نظام به جوان خوش فکر وخلاق بها می دهد.

هاشمی‌نژاد گفت: حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس معجزه‌ای بود که در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد؛ اگر کسی به حقایق جمهوری اسلامی شک دارد به واقعه طبس فکر کند در آن واقعه با خیانت بنی صدر فرمانده شجاع سپاه یزد به شهادت رسید.

وی با گرامیداشت هفته کار و کارگر ادامه داد: پیمانکاران و کارفرمایان و مدیران بخش ها انصاف به خرج دهند و حقوق کارگران را ضایع نکنند افرادی زیادی به ما مراجعه می کنند و از تضییع حقوق خود گلایه دارند باید حقوق کارگران را رعایت کنند.

امام جمعه عسلویه با اشاره روز شوراها، اظهار کرد: ما باید خود را نوکر مردم بدانیم و کاری کنیم بعد از چهار سال پرونده کاری ما مثبت و در راستای مصالح مردم باشد؛ شوراها در مسایل فرهنگی کم کاری نکنند و مشارکت بیشتری داشته باشند.

انتقاد از عملکرد شوراها

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با اشاره به ششم اردیبهشت آغاز هفته شوراها اظهار داشت: متاسفانه شوراها تاکنون آنگونه که شاید و باید عملکرد مناسبی نداشته‌اند و لازم است که نقاط ضعف و قوت شوراها بهتر و بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه برازجان خواستار تجدیدنظر مسئولان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور در مورد حدود و اختیارات شوراها شد و اضافه کرد: در دو دهه اخیر شوراها عملکرد موفقی نداشته‌اند.

وی با اشاره به فعالیت گشت‌های نامحسوس اخلاقی، خاطرنشان کرد: مردم در زمینه موضوعات اخلاقی در سطح جامعه دغدغه‌های بسیار زیادی دارند و باید امنیت اخلاقی مناسبی ایجاد شود.

مصلح از حجاب به عنوان یکی دغدغه مهم در جامعه یاد کرد و ادامه داد: وضعیت حجاب در شهرها و مناطق مختلف از جمله پاساژها و خیابان‌ها، رضایت‌بخش نیست و باید در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گیرد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه ویژه به جوانان، افزود: رهبر انقلاب در دیدار با انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بر لزوم مراقبت از جوانان در مقابل تهدیدها و توطئه‌های دشمنان تاکید کردند.

امام جمعه برازجان با اشاره به اقدام آمریکا برای دریافت غرامت از ایران بدون داشتن مدرک مستند، اظهار کرد: آمریکایی‌ها دارای سابقه بلندی در بدعهدی هستند و همچنان ادامه دارد و بدون اجرای برجام، همواره نیز قوانین ضد ایرانی را وضع می‌کنند.

وی اضافه کرد: پنجم اردیبهشت سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس است که این واقعه به خوبی امدادهای غیبی را نشان داد و شکست سنگینی را به آمریکا و حیثیت این کشور وارد کرد.