بشرویه – امام جمعه بشرویه گفت: آئین اعتکاف تمرین بندگی و فرصتی برای خودسازی جوانان است که بر انجام این عمل ارزشمند معنوی بسیار تاکید شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف گفت: اعتکاف تمرین بندگی و فرصتی برای خودسازی است که خوشبختانه هر ساله با استقبال جوانان ولایی و متدین روبرو می شود.

وی افزود: عبادت و بندگی در ماه رجب بسیار سفارش شده است و اعتکاف بهترین زمان برای بندگی شبانه روزی است چرا که حتی خواب معتکفین عبادت می باشد.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین به اعیاد ماه رجب و فضایل اخلاقی بسیار حضرت علی (ع) اشاره نمود.

امام جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به شام غریبان حضرت زینب(س) نیز گفت: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت است و نقش بزرگی در انتقال درست واقعه عظیم کربلا به دیگران داشتند.

حجت الاسلام شمس الدین تاکید کرد: بانوان امروز بایستی حضرت زینب (س) را سرلوحه خود قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به شعار سال اظهار داشت: نامگذاری سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نشان از اهمیت این امر دارد و ضرورت توجه به آن دارد.

امام جمعه بشرویه گفت: با همت و همدلی مردم و مسئولین باید در مقابل جنگ و تحریم اقتصادی دشمن نیز بایستیم که در تحقق این امر، راه اندازی مشاغل خانگی و کارگاه های اقتصاد مقاومتی برای جوانان تاثیرگذار است.