همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه اکثر گرفتاری‌های دنیا از وجود رهبران ناصالح است، گفت: احتیاج انسان به یک رهبر صالح از نان شب هم واجب‌تر است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با اشاره به اینکه در حوزه سلامت راه طولانی در پیش داریم تا به جایگاه درخور شأن جامعه ایرانی برسیم، عنوان کرد: مردم باید بیش از پیش به‌سلامت خود توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین نیاز جامعه بشری رهبری است و اکثر گرفتاری‌های دنیا از وجود رهبران ناصالح است، ادامه داد: در حال حاضر ۸ میلیارد بشر بر روی کره زمین زندگی می‌کنند و مشکلات بسیاری دارند که ۹۹ درصد مشکلات آنها به دلیل وجود رهبران ناصالح است.

وی با بیان اینکه مردم یمن مردم گرسنه‌ای هستند اما به علت فاسد بودن رهبران عربستان به آنان حمله کردند، گفت: اکنون پس از سوریه، افغانستان بیشترین مهاجران را دارد که این‌ها همه ناشی از بی‌تدبیری رهبران آنان است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا هیچ‌وقت رهبری صالح نخواهد داشت، اظهار داشت: اگر یک کشور یک رهبر صالح داشته باشند تمام نابسامانی‌های آن به سامان می‌رسد.

آیت الله محمدی با بیان اینکه امروز بشر با جهل و هوس زندگی می‌کند ولی در زمان ظهور امام زمان(ع) باعقل و دین زندگی می‌کنند، افزود: متأسفانه اکنون ۳۵ درصد خانوادهای ایرانی یا یک بچه‌دارند و یا هیچ فرزندی ندارند.

آیت‌الله محمدی با اشاره به اینکه یکی از شرایط رهبری در جوامع بشری جامعیت اوست به این معنی که او همه فضیلت‌ها و ارزش‌های انسانی را یکجا داشته باشد، ادامه داد: عقلانیت، سیاست، تقوا و شجاعت از ویژگی‌های رهبر است.

وی اظهار داشت: دانشمندان جهان اکنون به دنبال شناخت امیر المونین (ع) هستند چراکه تمام خصوصیات متضاد در آن متبلور بود.

آیت‌الله محمدی تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی را باید از منش و روش امام اول شیعیان در زندگی آموخت.

وی با اشاره به اینکه ما هنوز به طور کامل حضرت علی(ع) را نشناختیم، عنوان کرد: اگر شیعه به خوبی امام علی(ع) را می‌شناخت و به دنیا معرفی می‌کرد، امروز با این همه مشکلات در دنیا مواجه نبودیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه باید تربیت فرزندان را از معصومین(ع) بیاموزیم، ادامه داد: اگر به اندازه معصومین(ع) برای تربیت فرزندان خود تلاش می‌کردیم امروز جامعه با مشکلات عدیده‌ای مواجه نمی‌شد.