گرگان – امام جمعه گرگان با بیان اینکه جوانان باید قدر خودشان را بدانند، گفت: جوانان کشور ما در حال حاضر به عنوان افسران جنگ نرم محسوب می شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه گرگان با تبریک ولادت حضرت علی(ع) گفت: در خطبه ۱۷۲ نهج البلاغه در رابطه با شایستگی افراد برای امامت و رهبری مردم صحبت شده است. ما شیعیان اعتقاد داریم که حضرت محمد(ص) مامور شد تا برای رهبری مردم امام علی(ع) را معرفی کند.

وی ادامه داد: مسئله رهبری امام علی(ع) به شکل دیگری اتفاق افتاد که ایشان دو شرط اساسی را برای رهبری و امامت مردم تعیین کردند. اولین شرط اساسی ایشان توانایی مدیریت کشور بود و امام علی(ع) معتقد بودند که مدیریت کشور کار بسیار دشواری است.

او با بیان اینکه در دانشگاه ها رشته های مختلفی برای مدیریت ایجاد شده است، گفت: باید کسی در راس مدیریت کشور قرار بگیرد که از همه نظر قوی باشد. دومین شرط اساسی نیز دانا بودن به علم خدا است و فرد مورد نظر باید به معیارهای اسلامی تسلط کامل داشته باشد.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایطی که در قانون اساسی برای رهبری گذاشته شده است که همین فرمایشات امام علی(ع) است. در دنیا رئیس جمهور، نمایندگان مردم و … از راه انتخابات مشخص می شوند و هیچ زمانی هم اتفاق نمی افتد که همه مردم به یک عده خاصی رای بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بین کرد: باید با معیارهای حضرت علی(ع) در انتخابات پیش رو شرکت کنیم چراکه حضور در انتخابات برای همه مردم یک مسئولیت به حساب می آید و نباید از زیر این کار شانه خالی کرد.

سپاه خداوند مانع از حمله نظامی آمریکا به ایران شد

خطیب نماز جمعه گرگان در خطبه دوم با اشاره به ۱۵ رجب سالروز وفات حضرت زینب(س) اظهار کرد: حضرت زینب(س) قهرمان کربلا بود و تنها شخصیتی که نهضت امام حسین(ع) را ابدی کرد، ایشان بودند. نقش حضرت زینب(س) در حادثه کربلا بی بدیل است و ایشان وظیفه حفظ جان امام زین العابدین(ع) را بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه مدیریت مصیبت عاشورا سخت است، افزود: این بانوی بزرگوار با نهایت تدبیر و شایستگی مسئولیت مدیریت حادثه کربلا را داشتند و این وظیفه سنگین را به نحو احسن انجام دادند.

سید کاظم نورمفیدی گفت: روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه نیز سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس است. آمریکایی ها می خواستند از طریق طبس به تهران برسند و گروگانهای خود را فراری دهند اما طوفان شنی که به یکباره آغاز شد، از این کار جلوگیری کرد. سنگ ریزه و طوفان شن که در آن روز بلای جان دشمن شده بود همان سپاه خداوند است و امیدواریم تا زمان ظهور امام زمان(عج) همچنان پشتیبان کشور ما باشد.

او به دیدار مقام معظم رهبری با دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در روزهای اخبر و در دیدار با دانش آموزان اظهار کردند که کشور ما در حال حاضر درگیر جنگ نرم است و ما در ۲۰ زمینه با دشمن در حال جنگ هستیم. یکی از صحنه های جنگ نرم ما با دنیا نسل جوان است و دشمن می خواهد تا جوانان ما را با افکار غلط خود بسازد و از سویی دیگر ما نیز به دنبال آن هستیم تا جوانان قوی را برای پیشرفت کشور بسازیم.

امام جمعه گرگان در پایان با بیان اینکه دانش آموزان افسران جنگ نرم هستند، گفت: جوانان کشور ما باید قدر خودشان را بدانند و به شرایط امروزه کشور توجه داشته باشند. امیدواریم تا با تلاش همه دستگاه ها و مسئولین جوانان ما در این ورطه قرار نگیرند.