اهر – امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به اینکه برجام در زندگی مردم هیچ‌گونه تأثیری نداشته و تنها در این خصوص کاغذبازی شده است، گفت: آمریکایی‌ها غیرقابل‌اعتماد هستند.

به گزارش پرس شیعه؛آیت‌ الله جواد حاجی‌ زاده در خطبه‌ های نماز جمعه شهرستان اهر بیان داشت: ماه رجب یکی از بهترین ماه‌های خداوند بوده و باید هر قدری که توانستیم دل‌ها را شست‌وشو داده و به سمت خلوص نیت سوق دهیم.

امام جمعه شهرستان اهر افزود: انسان نباید تنها در صدد ثروت‌اندوزی باشد و واجبات دین را از یاد ببرد، چراکه اگر ما خداوند را از یاد بریم خداوند نیز ما را فراموش خواهد کرد و انسان از راه و هدف اصلی اخروی و دینی خود منحرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ثروت‌اندوزی باعث می‌شود تا انسان گناهان خود را فراموش کند، گفت: انسان نبایستی به فکر جمع‌آوری ثروت بیشتر شود و ذکر الهی را فراموش کرده و یا کنار بگذارد که این عمل بیشتر سبب افزوده شدن گناهان او خواهد شد.

حاجی‌زاده بابیان اینکه انسان می‌تواند در حالت‌های مختلفی ذکر الهی را بر زبان جاری کند، ادامه داد: آیا ذکر الهی تنها گفتن لا اله الا الله است، پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند امت من در اجرای سه چیز ناتوان است و این موارد به شریک کردن اموال با برادران، زندگی منصفانه به معنی هر چیزی را که برای خود می‌پسندیم برای دیگران هم بپسندیم و ذکر خداوند مواردی است که مسلمانان توان انجام آن‌ها را ندارند.

امام‌جمعه شهرستان اهر تصریح کرد: اگر این مواردی که ذکرشده در زندگی روزمره مسلمانان ساری و جاری شود، زندگی هر فردی را قبل از تجربه بهشت و جهنم، به بهشتی مبدل می‌سازد.

آمریکایی‌ها غیرقابل‌اعتماد بودن خوشان را در اجرای برجام نشان دادند

وی اضافه کرد: برخی‌ها که در ظاهر خود را مطیع اوامر پروردگار می‌دانند و در زبان ذکر می‌گویند ولی متأسفانه در عمل چیزی برای نشان دادن ندارند، بایستی همه آحاد مردمی به این موضوع توجه داشته باشیم که درهرحال و حالت‌های مختلف ذکر الهی را فراموش نکنیم.

حاجی‌زاده در ادامه سخنان خود بخشی از خطبه‌های هفته گذشته را مجدداً تکرار کرده و می‌گوید: باوجوداینکه نتیجه انتخابات مجلس دهم در حوزه اهر و هریس هنوز مشخص نشده و این بار نیز در انتخابات ۱۰ اردیبهشت‌ماه به‌جای اینکه رأی خود را به آخر وقت بگذاریم در اولین ساعات حاضرشده و رأی خودمان به صندوق‌های اخذ رأی بی اندازیم.

امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به اینکه برجام در زندگی مردم هیچ‌گونه تأثیری نداشته و تنها در این خصوص کاغذبازی شده است، گفت: آمریکایی‌ها غیرقابل‌اعتماد بودن خوشان را در اجرای برجام نشان دادند.

کاندیداهای انتخابات مجلس تابع قانون باشند

امام جمعه مراغه نیز در خطبه های نماز جمعه مراغه با بیان اینکه باید کاندیداهای انتخابات مجلس تابع قانون باشند، گفت: تبلیغات مرحله دوم از دیروز شروع شده و باید همه طرفداران کاندیداها و خود نفراتی که به مرحله دوم راه پیدا کرده اند قانون رو رعایت کنند.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی با اشاره به اینکه نماینده منتخب باید بر حسب انتظارات مردم حوزه انتخابیه نسبت به پیشرفت و توسعه منطقه حساسیت داشته باشد، گفت: نماینده باید از حقوق تمام مردم کشور در مجلس دفاع کند.

وی با تاکید بر توسعه متوازن کشور گفت: توسعه متوازن کشور از اهداف اصلی انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه مراغه سپس با اشاره به فرارسیدن هفته سلامت گفت: باید همه نهادها و ارگان های مربوطه برای ارتقای سلامت مردم تلاش کنند.

دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی ایرانی است

امام جمعه شهرستان هشترود نیز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به برنامه های جنگ نرم دشمن گفت: دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

حجت الاسلام علی رحیمی با بیان اینکه دشمنان اسلام می خواهند به کشورما ضربه بزنند، گفت: دشمنان این نظام در هر مرحله با یک برنامه‌ ریزی قصد تخریب و نفوذ دارند.

وی با تاکید بر ضرورت هوشیاری و آگاهی مردم اظهار داشت: همه آحاد مردم و مسئولان باید هوشیار باشند چراکه دشمن با برنامه‌ریزی دقیق خود قصد تغییر رفتارهای اسلامی را دارد و می‌خواهد همه دست از اسلام ناب محمدی بردارند.