قم – امام جمعه قم گفت: نباید گذاشت نغمه‌های سازش و مذاکرات ذلت بار و بی‌حاصل درخت تنومند مقاومت را بخشکاند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، در سخنانی با اشاره به ایام برگزاری اعتکاف ماه رجب اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در مراسم اعتکاف شرکت می‌کنند.

وی بیان داشت: حضور جوانان در مراسم اعتکاف بیانگر آن است که تیر دشمنان در منحرف کردن جوانان ما به سنگ خورده و این امر موفقیت خوبی برای نظام اسلامی است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان و فرهنگیان، افزود: رهبری تذکر دادند نباید در برابر استکبار کوتاه بیاییم چرا که در این‌صورت انتظارات و توقعات بی‌جای آنها نیز افزایش می‌یابد و آنان در عرصه‌های مختلف نفوذ می‌کنند.

وی عنوان کرد: غربی‌ها زمانی از اینکه ایران بمب هسته‌ای دارد سخن می‌گفتند که ما در طی سالهای اخیر ثابت کردیم حرف‌های آن‌ها دروغ است.

تعهدات آ‌مریکایی‌ ها روی کاغذ مانده است

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: امروز ۹۰ روز از اجرای برجام می‌گذرد و به اعتراف رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا، ایران به تعهدات خود عمل کرده ولی طرف غربی هنوز به عهد خود عمل نکرده و تعهدات آ‌نها بر روی کاغذ مانده است.

وی با اشاره به صادر کردن حکم برداشت از اموال مصادره شده ایران توسط آمریکا، بیان داشت: مسئولان کشور ما در زمانی که در حال پیگیری مذاکرات هستند آمریکایی‌ها حکم مصادره اموال ما را صادر کردند.

امام جمعه قم گفت: دشمنان با طرح نفود در بین مسئولان به دنبال این مسئله هستند که به جامعه ما القا کنند که دنیای فردا دنیای گفتمان است و موشک‌ها کاربردی ندارد.

وی با بیان اینکه دشمن ما عهد شکن است، افزود: امروز برجام به دلیل بدعهدی‌های آمریکایی‌ها به این روز دچار شده است و برای اجرای برجام هزینه‌های زیادی به کشور تحمیل شد در حالی که ما هنوز از دستاوردهای بر جام استفاده نکردیم و از طرفی هم آمریکایی‌ها آزمایش‌های موشکی ما را زیر سئوال می‌برند.

دشمنان از زورگویی‌های خود دست بردار نیستند

حجت الاسلام سعیدی اضافه کرد، مقام معظم رهبری تأکید کردند دشمنان ما هیچگاه از زورگویی‌های خود دست بردار نیستند و تنها راه مقابله با دشمنان ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌های مکارانه آن‌ها است.

وی با بیان اینکه نباید گذاشت نغمه‌های سازش و مذاکرات ذلت بار درخت تنومند مقاومت را بخشکاند، افزود: تنها نسخه‌ای که برای ایران اسلامی نجات بخش خواهد بود ایستادگی در برابر زورگویی‌های آمریکای عهدشکن است.