رفسنجان – امام جمعه رفسنجان با اشاره به جنایتهای آمریکا نسبت به ملت ایران، گفت: مردم ایران هیچگاه جنایات آمریکا را فراموش نمی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان اظهار کرد: طوفان، حمله شبانه آمریکا در طبس در سال ۵۹ هواپیماها و هلی کوپترهای متجاوزین را در هم تنید و رسوایی بزرگی در برابر دیدگان ملت‌های آزادیخواه جهان به‌ بار آورد.

وی افزود: آمریکا با حمایت‌های مالی و تسلیحاتی که از صدام کرد و کشورهای دنیا از جمله کشورهای اسلامی را به همکاری با صدام ترغیب کرد و ۲۰ هزار کیلومتر از خاک ایران اسلامی را به اشغال در آورد که با رشادت‌های رزمندگان اسلام این خاک آزاد شد و البته شهدای زیادی در جنگ تقدیم اسلام و قرآن کردیم.

وی بیان داشت: هدف قرار دادن شهادت همه سرنشینان هواپیمای مسافربری بر فراز خلیج فارس، حمایت آمریکا از منافقین و مسلح کردن آنان و بر جا گذاشتن ۱۷ هزار شهید ترور را ملت ایران از یاد نخواهد برد.

حجت الاسلام رمضانی‌پور با بیان این مطلب که اگر امروز آمریکا دست به غارت اموال ملت ایران زده این تازگی ندارد، تصریح کرد: آنها می خواستند اصل نظام و ایمان ما را غارت کنند.

وی اظهار داشت: رهبر انقلاب بارها فرموده اند آمریکائیها بد عهد بوده و قابل اعتماد نیستند اما متاسفانه برخی افراد گوش شنوایی ندارند.

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: کسانی که دل در گرو آمریکا دارند به عقل بیایند و بدانند آمریکا به هواداران خود از جمله حسنی ‌مبارک و صدام هم رحم نکرد.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به هفته سلامت، گفت: شعار امسال سازمان بهداشت جهانی «غلبه بر دیابت» است؛ متأسفانه بیماری دیابت یا قند خون بیماری مزمن، بسیار پر خطر و بدون واگیر است.

حجت الاسلام رمضانی پور با تأکید بر لزوم پیشگیری از دیابت، افزود: تحرک بیشتر و مراعات در غذا خوردن و استفاده از غذاهای سالم و طبیعی می تواند در پیشگیری از دیابت موثر باشد؛ ضمن اینکه افراد چاق بیشتر در معرض قند خون یا دیابت هستند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: جا دارد از زحمات دست اندرکاران علوم پزشکی رفسنجان که نسبت به سلامت مردم توجه و عنایت ویژه دارند تشکر و قدردانی کنم.

عاشورا به یک فرهنگ تبدیل شده است

امام جمعه رفسنجان در ادامه به سالروز رحلت شهادت گونه حضرت زینب کبری(س) اشاره و عنوان کرد: رحلت شهادت گونه آن حضرت در ۱۵ رجب سال ۶۲ اتفاق افتاد نقش آن حضرت در اینکه عاشورا در کربلا نماند بی بدیل بود.

حجت الاسلام رمضانی پور با تأکید بر اینکه عاشورا امروز به یک فرهنگ تبدیل شده است، تصریح کرد: امروز همه ما سر سفره عاشورای امام حسین(ع) رشد پیدا کرده ایم و بیمه شده ایم که این کار بزرگ حضرت زینب(س) بود.

وی مناسبت های تغییر قبله مسلمین از بیت المقدس به کعبه در سال دوم هجری، سالگرد شهادت قرنی، شهید شاه آبادی و شهید شیرودی را گرامی داشت.

برای ایجاد شادی نباید از هر ابزاری استفاده کرد

امام جمعه رفسنجان در ادامه اظهار داشت: برای ایجاد شادی نباید از هر ابزاری استفاده کرد؛ همه آحاد مردم باید کمک کنند که کارهای فرهنگی سالم و تفریحات سالم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزار گناه آلود برای ایجاد شادی مورد نکوهش بوده و صحیح نیست.

وی با اشاره به مضمون حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر لزوم انتخاب صحیح دوست، افزود: کسی نیست که مرگش فرا برسد مگر اینکه دوستان و همنشینان خود را در پیشگاه خداوند ببینید و سپس اگر آنها انسانهای خوبی بودند قضاوت می شود که آن فرد نیز انسان خوبی است و اگر انسانهای بدی باشند آن فرد نیز قضاوت به بدی اش داده می شود لذا باید مواظبت کنیم با چه کسی دوست و همنشین هستیم.

وی در ادامه مباحث خود درباره سبک زندگی اسلامی به زندگی حضرت فاطمه(س) و نحوه برخورد با پدر بزرگوارشان پرداخت و گفت: سبک زندگی پیامبر اکرم(ص) و زهرای اطهر(س) برای ما باید الگو باشد.

حجت الاسلام رمضانی پور همراهی حضرت زهرا(س) در قضیه مباهله، مشارکت در غزوات پیامبر(ص) پس از ازدواج، مأنوس ترین فرد به وجود مقدس پیامبر(ص) در کشمکش های آنحضرت با کفار و همراهی با پیامبر(ص) در صحنه های مختلف را از جمله ویژگی های زندگی حضرت فاطمه(س) نسبت به پدر بزرگوارشان برشمرد.

امام جمعه رفسنجان به ایام البیض اشاره داشت و یادآور شد: در این ایام حدود ۱۰۰ هزار نفر از افراد مومن و مومنه به مساجد کشور پناه برده و فضای کشور معنوی شده است که در شهرستان نیز این فضا وجود دارد.

وی از دست اندرکاران برگزاری سنت حسنه اعتکاف در شهرستان و هیات امناء مساجد تشکر کرد.