زنجان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: رژیم عربستان سعودی پیاده کننده سیاست های آمریکا و اسرائیل در جهان اسلام است و بر علیه مسلمانان توطئه چینی می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در خطبه‎های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مورد هجمه استکبار بوده و تعداد زیادی از مردم عادی و بزرگان نظام در ترورها به شهادت رسیدند، افزود: سوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸، دشمنان انقلاب اسلامی به عنوان نوکران اجنبی، جبهه نفاق را تشکیل داده و شهید سپهبد قرنی را ترور کردند تا در داخل ارتش تزلزل ایجاد کرده و قدرت خود را به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به سالروز حمله نظامی آمریکا به طبس و شکست آنها گفت: پنجم اردیبهشت سال ۵۹ سالروز شکست مفتضحانه آمریکا بر خلاف همه قوانین و مقررات بین‎المللی است که توطئه حمله نظامی به ایران در منطقه طبس با لطف خداوند متعال خنثی شد و جندالله به کمک مردم آماده و موجبات ناکامی دشمنان شد.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه پنجم اردیبهشت، سالروز شکست سخت و مفتضحانه مزدوران آمریکا در حمله به ایران است که گرفتار توفان شن و غیب الهی شدند افزود: پنجم اردیبهشت روز ذلت و زبونی استکبار جهانی است و با توجه به شکست آمریکا، صحرای طبس یک منطقه جغرافیایی نیست بلکه میعادگاه الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس و پس از آن امداد غیبی و نصرت الهی را با پوست و گوشت خود احساس کرده‎اند.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه با اشاره به حضور ایران در کنفرانس سازمان‎های اسلامی گفت: بی‎ادبی در کنفرانس اسلامی و یکه‎تازی نوکر بی‎جیر و مواجیب عربستان سعودی در این کنفرانس قابل دقت و تامل است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: عربستانی که هنوز فاجعه کشته شدن چند هزار حاجی مسلمان که در اثر سوء مدیریت و بی‎عرضگی آنان رقم خورده در کارنامه ننگین خود دارد نباید اجازه داد چنین حرکاتی را انجام دهد.

وی افزود: کشوری که مردم آن آزاد نبوده و حتی انتخابات نیز برگزار نمی‎کند، با پول توانسته چند کشور کوچک را نیز با خود همراه کند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه عربستان سعودی چهره کریه و نوکری آمریکا را در این کنفرانس به نمایش گذاشت، افزود: این کنفرانس باید محلی برای حل مشکلات مسلمین و مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل و حمایت از مردم مظلوم فلسطین باشد در حالی که عربستان با تفرقه افکنی تلاش می‎کند تا از جبهه مقاومت به عنوان تروریست نام برده شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: عربستان سعودی به بهانه حمله به سفارتخانه این کشور در ایران در حالی که اصل مسئله مشکوک است، به نوشتن قطعنامه علیه ایران پرداخت که اقتدار نظام اسلامی موجب شد تا این قطعنامه قرائت نشود.

حجت الاسلام خاتمی افزود: نیمه ماه رجب سال ۶۲ هجری سالروز شهادت میراث‎دار بزرگ کربلا، بانوی قهرمان، دخت امیر عرب، زینب کبری (س) است،امروز اگر مکتب خون بار عاشورا الهام بخش، حرکت‎آفرین و موج‎آفرین است در اثر حرکت این بانوی بزرگ اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: سال دوم هجری سالروز تغییر قبله مسلمانان از بیت‎المقدس به کعبه است، یهودی‎ها به دلیل قبله مشترک با مسلمانان، همواره اعتراض داشتند که وقتی آیه قبله به پیامبر گرامی اسلامی نازل شد، قبله مسلمانان تغییر کرد.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اتحادیه‎های دانش‎آموزی سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری از وزارت آموزش و پرورش حمایت کرده و آنها را متدین نامیدند که افتخار بزرگی برای این وزارتخانه محسوب می‎شود.

وی با بیان اینکه اعتکاف نوعی عبادت جمعی برای رسیدن به کمال الهی است گفت: خوشبختانه جمعیت معتکفین در مساجد در استان زنجان ۲ هزار نفر است که بیش از ۷۰ درصد جوانان و نوجوانان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه از ۹ تا ۱۵ اردیبهشت به عنوان روز شوراهای اسلامی نامگذاری شده است،گفت: قانون اساسی یکی از مترقی‎ترین قوانین جهان است که مشورت در اسلام از جایگاه ویژه‎ای برخوردار است.

حجت اسلام خاتمی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد اجتماعی قوانین مترقی را وضع کرده است اما شوراهای اسلامی هنوز موفقیت‎های لازم را کسب نکرده است افزود: اعضا شوراهای اسلامی باتقویت نهادسازی، باید برای مردم کار و تلاش کنند در چارچوب قانون و مقررات برای پیشبرد امور شهرها و روستاهای خود تلاش کنند.