ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در استان ما مدارس دینی بسیار کم بوده و راه انداری مدارس علوم دینی از نیازهای شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه تربیت انسانهای مومن و متدین در مدارس و در کنار آموختن سایر دروس دارای اهمیت است افزود: برای تربیت دینی دانش آموزان و نیز پرورش افرادی مومن و متعهد باید هزینه کرد و مومنان و افراد متمول شهر باید به این موضوع توجه و در این زمینه بیشتر هزینه کنند.

وی درباره دیدار اخیر دانش آموزان عضو اتحادیه های انجمن اسلامی دانش آموزان کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: دشمن در صدد است تا هویت دانش آموزان و به ویژه هویت دینی آنها را تغییر داده و یا از آنها بگیرد.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: تربیت دانش آموزانی مومن و متعهد وظیفه خطیری است که نه تنها بر عهده مسئولان فعال در حوزه تعلیم و تربیت نهاده شده، بلکه آحاد مردم در این زمینه وظیفه دارند تا به آموزش و پرورش کمک کنند.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی بوده و نوعی دفاع از نظام، انقلاب و ارزشهای دینی محسوب می شود عنوان کرد: برخی افراد خناس با تبلیغات و گفتن سخنانی در صدد دلسرد کردن مردم برای حضور در دور دوم انتخابات هستند.

حجت الاسلام قریشی یاد آور شد: اگر خواهان تداوم و استحکام پایه های نظام، دین و انقلاب هستیم باید در پای صندوقهای رای حضور پیدا کرده و نمایندگان اصلح را انتخاب کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب(س) اضافه کرد: دفاع از حریم امامت و ولایت و ائمه اطهار (ع) یک وظیفه بوده و نباید این وظیفه مهم به فراموشی سپرده شود.

وی بیان کرد: اسلام و حریم اهل بیت در هر مکان و زمانی نیاز به یاری داشت، باید به یاری آن بشتابیم و برای ایثار در این راه در هر نقطه ای از جهان نباید کوتاهی کرد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: باید به مانند حضرت ابوالفضل العباس(ع) که در صحنه عاشورا از حریم ائمه دفاع کردند، ایثار کرد و حمایت از مقاومت اسلامی و دفاع از حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) را ادامه داد.

وی درباره جلوگیری از اسراف در برگزاری مجالس ترحیم و عمل کردن بر مبنای سنت اسلامی نیز گفت: حضور در منزل متوفی و خوردن طعام سنتی پسندیده در دین مبین اسلام نیست و این سنت اهل جاهلیت است.