طبس – امام جمعه طبس خواستار رسیدگی به مشکلات دامداران و تعیین تکلیف شیر تولیدی طبس در اسرع وقت شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته طبس به مشکل پیش آمده طی هفته گذشته برای دامداران این منطقه اشاره کرد و گفت: آنطور که گزارش شده شرکتی که شیرهای طبس را خریداری می کرده بنا به دلایلی دیگر از خرید شیرهای دامداران طبس سرباز زده است.

وی با اشاره به تولید روزانه ۳۰ تن شیر در طبس گفت: به دلیل نبود زیرساخت های لازم برای فرآوری این محصول لبنی؛ شیر تولیدی به سایر مناطق حمل می شود.

حجت الاسلام مهاجریان ادامه داد: متاسفانه هفته گذشته برخی دامداران تانکرهای پر از شیر را به فرمانداری بردند که درخیابان رها کنند.

وی با اشاره به عنوان سال جاری و اهمیت اقتصاد مقاومتی، افزود: از مسئولان سوال می کنم که راه حل این مشکل چیست؟ امسال اگر دامداران ما از تولید شیر و پرورش دام سرخورده شوند نتیجه چیست؟ هیچ کاری حل ناشدنی نیست و مسئولان باید مستقیما با شرکت گفته شده صحبت کرده و مشکل را حل کنند.

امام جمعه طبس گفت: شیری که در مدارس شهرستان توزیع می شود را باید از همین منطقه تهیه کنیم و مسئولان نباید اجازه دهند دامداران شهرمان متضرر شوند.

وی با اشاره به فصل برداشت جو و گندم گفت: این محصولات مشمول پرداخت زکات هستند و کشاورزان همواره به این مهم توجه داشته اند چرا که پرداخت زکات برکت مال را افزون میکند.

حجت الاسلام مهاجریان افزود: بهترین فضا برای پرداخت زکات کمیته امداد است چرا که این نهاد مردمی زکات پرداخت شده را صرف امور عمرانی همان روستا می کند.

امام جمعه طبس به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در جمع اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: ایشان در سخنان خود به معنویات ماه رجب تاکید داشته و توصیه کردند، از موقعیت معنوی ماه رجب استفاده شود و اعتکاف یک امر بسیارمهم معنویست که دارای آثار مثبت بی نظیری است.

سالروز شهادت شهید قرنی، سالروز وفات حضرت زینب در ۱۵ رجب سال ۶۲ ه ق، سالروز تغییر قبله، سالروز شهادت خلبان شیرودی، روز شوراها و هفته شهر و شهروند از دیگرمحورهای سخنان خطیب جمعه طبس بود.

خطیب جمعه طبس در خصوص حضور سرمایه گذاران جمهوری چک در مرکز استان خراسان جنوبی و طبس گفت: جلسات و مراسمات خاصی در مرکز استان و طبس با حضور این فعالان اقتصادی برگزار شد و نهایتا در طبس توافقی بین شرکت زغال سنگ طبس و شرکت استروی جمهوری چک بسته شد که انشالله مفید واقع شود.

وی گفت: ارتباط با کشورهای دیگر اشکالی ندارد اما ساده اندیشی نیز نباید باشد، باید حواس جمع باشد و با دقت زیاد و کارشناسی زیاد انجام شود چرا که ممکن است اهداف دیگری پشت صحنه باشد و بحث نفوذ که ممکن است در همین گروهها و جریانها افرادی با ماموریتهای خاص باشند.