سنندج – امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر آشنا کردن جوانان با آموزه های دینی به عنوان یکی از ضرورت های اصلی در جامعه کنونی تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: ترویج آموزه های دینی در جامعه به ویژه در بین نسل جوان یکی از ضرورت های اصلی است.

وی بر ترویج آموزه‌های اسلامی در بین نسل جوان جامعه تاکید کرد و افزود: آشنا کردن جوانان با مبانی دینی و ارزشی اسلام از مهم‌ترین نیازهایی است که می‌تواند آنان را در برابر هجمه‌های نرم دشمنان ایمن سازد.

امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: الگوگیری از سیره و سنت‌های پیامبر مکرم اسلام عزت و اقتدار مسلمانان را حفظ و موجب پیروزی آنان بر دشمنانشان می‌شود.

وی با بیان اینکه حقانیت اسلام و آموزه‌های آن برای پیروان ادیان و مذاهب دیگر کاملا به اثبات رسیده است، تصریح کرد: مسلمانان باید از اینکه پیرو جامع‌ترین و کامل‌ترین دین الهی هستند به خود افتخار کنند.

ماموستا خدایی با اشاره به لزوم جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه عنوان کرد: بی‌توجهی به مسائل دینی و مبانی شرعی موجب افزایش ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی می‌شود.

ماموستا خدایی با اشاره به اینکه اسلام به معنی تسلیم در برابر خدا و دین قانون و عمل است، بیان کرد: اسلام دین میانه‌رو است و بر رفتار درست تأکید می‌کند.

وی افزود: در هر خانه‌ای که ذکر خداوند جاری باشد برکات و الطاف الهی همواره در آن وجود خواهد داشت و به همین دلیل لازم است به این مهم توجه جدی صورت گیرد.

ماموستا خدایی با بیان اینکه اسلام آیین حق الهی و آخرین، کاملترین و بهترین دین در تامین سعادت بشری است، اظهار داشت: دین اسلام جامعترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانها است.

وی از امنیت به عنوان مهم‌ترین اصل در توسعه هر جامعه ای نام برد و از تلاش‌های نیروهای انتظامی و نظامی که در تامین امنیت استان تلاش می‌کنند تقدیر کرد.

امام جمعه سنندج در پایان از حضور مردم در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: حضور مردم در صحنه بهترین ضمانت برای تامین امنیت بیشتر در جامعه است.