سخنگوی کرملین با اعلام پایبندی به قطعنامه شورای امنیت پیرامون بلندی های اشغالی جولان، موضع روسیه در این خصوص را ثابت و مطابق با قطعنامه های شورای امنیت دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رسمی کرملین اعلام کرد که موضع روسیه در قبال بلندی های اشغالی جولان ثابت و منطبق با قطعنامه های شورای امنیت است.

پسکوف روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت که موضع مسکو در خصوص حل و فصل مشکلات خاورمیانه از جمله بلندی های اشغالی جولان تغییری نکرده است. وی همچنین افزود که موضع روسیه در هر حال تغییری نکرده و مطابق با قطعنامه های شورای امنیت است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان دیدار روز پنج شنبه گذشته با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مدعی شد که بلندی های جولان چه از طریق توافق یا بدون آن تحت سیطره اسرائیل باقی خواهد ماند.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در سخنانی تصریح کرد که بلندی های جولان بخشی از اسرائیل نیست و دیدگاه کاخ سفید در این خصوص ثابت است. «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی سخنانی اعلام کرد که کاخ سفید بلندی های جولان در سوریه را به عنوانی بخشی از اسرائیل به حساب نمی آورد.

گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد بلندی‌های جولان را به عنوان سرزمین‌ های اشغال شده محسوب می‌کند که باید به کشور اصلی بازگردانده شوند.