دور اول مذاکرات صلح یمن که پنج شنبه شب آغاز شده بود غروب جمعه پایان یافت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، دور اول مذاکرات مستقیم بین طرف های یمنی که پنج شنبه شب در کویت آغاز شده بود پایان یافت. مناقشه در این مذاکرات بر تثبیت آتش بس در یمن متمرکز بود.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه این هیات به اولویت آغاز گفتگوهای سیاسی پایبند است اظهار داشت که گفتگوها باید با پایبندی کامل به آتش بس در یمن همراه باشد.

در همین حال «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده سازمان ملل در امور یمن با اشاره به اینکه امنیت و ثبات یمنی ها در درجه اول اولویت قرار داد مذاکرات بین طرف های یمنی را مثبت توصیف کرد.

مذاکرات صلح یمن پنج شنبه شب با ۴ روز تاخیر با حضور «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده سازمان ملل در امور یمن آغاز شد. این مذاکرات که در کشور کویت برگزار می شود پیش از این به دلیل تداوم نقض آتش بس از سوی سعودی ها به تعویق افتاده بود.

«اسماعیل ولد الشیخ» نماینده سازمان ملل در امور یمن طی سخنانی در افتتاحیه مذاکرات بین طرف های یمنی در کویت با بیان اینکه اوضاع انسانی در یمن قابل تحمل نیست بر ضرورت دستیابی به راهکاری سیاسی برای پایان دادن به بحران این کشور تاکید کرد.