حملۀ اتمی آمریکا به هیروشیما ۶۶ هزار و ناکازاکی ۳۹ هزار کشته داشت، اما در عربستان طی ۲۰ سال اخیر بیش از ۸۶ هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی جان باخته‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ بر اساس آمار منتشر شده در عربستان، روزانه ۱۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی می‌میرند که این رقم عربستان را در صدر فهرست جهانی اینگونه حوادث قرار می دهد. در صورتیکه اوضاع به همین صورت ادامه یابد در سال ۲۰۱۹ میلادی آمار مرگ و میر براثر حوادث رانندگی در عربستان به سالانه ۹ هزار و ۶۰۰ نفر خواهد رسید، و شمار مصدومان هم ۶۸ هزار نفر هم خواهد شد.
نویسنده این مطلب در روزنامه سعودی “الریاض”، با انتقاد از وضعیت آموزش رانندگی و فرایند گرفتن گواهینامه در این کشور، به تجربه خود برای گرفتن گواهی رانندگی در عربستان اشاره کرد و نوشت: حدود ۲۰ سال برای تحصیل خارج از کشور بودم به همین دلیل فرصت گرفتن گواهینامه را نداشتم، البته در خارج از عربستان رانندگی می کردم. تابستان گذشته هنگام شرکت در آزمون تعیین سطح قبل از شروع رانندگی کمربند ایمنی را بستم، ولی همان لحظه با نگاه‌های تند مسؤول امتحان مواجه شدم که به من گفت: چرا کمربند می بندی؟ وقت من را تلف نکن. در نهایت به دلیل اصرار برای بستن کمربند به من نمره “ب” داد، به همین دلیل مجبور شدم یک هفته در کلاس تئوری و عملی شرکت کنم.

این شهروند عربستان، تجربه کلاسهای تئوری و عملی را نیز بسیار ناامیدکننده و بیفایده دانست.