فرماندهی تیپ رزمی العباس در عراق اعلام کرد که یکی از دسته های حشد شعبی (بسیج مردمی) عراق، هزار و پانصد رزمندۀ خود را در استان های مرکزی و جنوبی برای مشارکت در آزادسازی روستای البشیر در جنوب کرکوک فراخوانده و پیروزی نزدیک است.

به گزارش پرس شیعه؛ این فرماندهی دربیانیه ای اعلام کرد که فرماندهی تیپ العباس نمایندگان خود را به ۱۱ استان فرستاده تا برای ادامۀ حملات آماده شوند و هزار و پانصد جنگجو را نیز به عنوان نیروی ذخیره برای ادامه پیروزی های به دست آمده در منطقه و پشتیبانی نیروها اعزام خواهد کرد.

دراین بیانیه آمده است: به حول و قوه الهی پیروزی نزدیک است و تیپ العباس سه عملیات جزئی را در منطقه فرماندهی کرده که نتیجه آن آزادی تپۀ راهبردی احمد از سوی غرب و عزبه الصوله از سوی شرق است.

علی الحسینی سخنگوی حشد شعبی درمحور شمال روز دهم آوریل اعلام کرد که روستای بشیر در جنوب استان کرکوک درمحاصره حشد شعبی قرارگرفته و موانع خاکی در اطراف روستا ایجاد شده است.

نیروهای نظامی با همراهی نیروهای مردمی آن کشور درماههای گذشته به پیروزی های گسترده ای علیه تروریست های داعش دست یافته و دهها شهر و منطقه را از تسلط آنان خارج کرده اند.