پردیس- فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: «ایستادگی» صفت بارز ملت ایران در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه، سردار محمدتقی شاهچراغی صبح دوشنبه در مراسم تودیع فرمانده سابق و معارفه فرمانده جدید مقاومت بسیج ناحیه پردیس، طی سخنانی فعالیت ۶۰ ماهه فرمانده سابق بسیج این شهرستان را توام با موفقیت خواند و گفت: ایستادگی عامل موفقیت این فرمانده بوده و ایستادگی کلیدواژه رشد و پیشرفت ملت ها است.

وی ایستادگی را صفتی دانست، که ملت ایران در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آن مزین بوده اند و گفت: ایستادگی ملت ایران در تمام عرصه ها زبانزد است، که یکی از نمادهای ایستادگی ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی بود، این ایستادگی ها با تکیه بر ایمان ملت ما است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران ایستادگی در برابر فشارها و تحریم های دشمنان را نمونه ای دیگر از ایستادگی ملت شهیدپرور ایران خواند و گفت: اراده خداوند این است که هر کجا که مشاهده کند مردمی بر آرمان‌ها، خواسته و اراده او ایستادگی کنند، خدا وارد میدان می‌شود، واقعه عاشورا از جنس ایستادگی است، زمانی که سیدالشهدا (ع) و اصحاب آن حضرت در مقابل ظلم ایستادند خداوند به آن ها عظمت، شرافت و ماندگاری اعطا کرد.

شاهچراغی رمز ماندگاری شهدا را ایستادگی خواند و گفت: ایستادگی سبب جاودانگی می شود، برای رسیدن به صفت ایستادگی نیز نیاز به ایمان به خدا داریم، چرا که ایمان سبب ثبات قدم و اطمینان خواهد شد.

وی با تاکید بر ارتباط فرمانده جدید ناحیه مقاومت پردیس با مسئولان گفت: خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و نیز توجه به مناطق محروم باید توسط فرمانده جدید پیگیری شود، چرا که وظیفه اصلی سپاه خدمت به مردم است.

بر اساس این گزارش، آیین تودیع و معارفه فرمانده مقاومت بسیج ناحیه پردیس، با حضور حجت الاسلام حسین توسلی امام جمعه پردیس، سردار محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، مرتضی حیدری فرماندار پردیس و جمعی از بسیجیان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی  در سالن اجتماعات مسجد جامع پردیس برگزار شد.