نخست وزیر دولت توافق ملی فلسطین در واکنش به حمله به کاروان حامل وی در غزه اعلام کرد: این حمله عزم ما را برای اتحاد راسخ تر می کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، رامی الحمدالله نخست وزیر دولت توافق ملی فلسطین در واکنش به حمله به وی در غزه گفت: تیراندازی به من، عزم دولت فلسطین برای ادامه تلاش ها به منظور پایان دادن به دودستگی میان فلسطینی ها را راسخ تر می کند.

وی افزود: بر اثر این انفجار سه خودرو کاروان آسیب دید.

شایان ذکر است که رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند خودروی «رامی الحمدالله» نخست‌وزیر دولت توافق ملی فلسطین و «ماجد فرج» رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان حین ورود به نوار غزه مورد هدف انفجار قرار گرفت.

گفتنی است که جنبش حماس انفجار صورت گرفته در مسیر کاروان خودروهای رامی الحمد الله نخست وزیر فلسطین در جریان سفرش به نوار غزه را محکوم کرد.

در بیانیه صادره از سوی این جنبش آمده است که حمله صورت گرفته در واقع روند آشتی ملی فلسطین را هدف قرار داده است. این جنایت بخش جدایی ناپذیر از روند ناامن کردن غزه و ناکام گذاشتن تلاشها برای وحدت ملی است. دستانی که این حمله را انجام دادند همان دستانی هستند که شهید مازن فقها را ترور کردند. ما اتهامات وارده از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین را در این خصوص رد می کنیم.

این در حالیست که جنبش فتح با صدور بیانیه ای تلاش ناکام برای ترور نخست وزیر فلسطین را در نوار غزه محکوم کرد. این جنبش، حماس را مسئول حمله صورت گرفته دانست.

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنبش حماس مسئولیت این حمله را بر عهده دارد. بر اساس این بیانیه به دنبال این انفجار دست کم هفت تن مجروح شدند.