نخست وزیر پاکستان در گفتگوی تلویزیونی با مردم گفت: در صورت اتهام در موضوع اسناد پاناما از سمت خود استعفا خواهم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان در گفتگوی تلویزیونی با مردم گفت: پس از انجام تحقیق و بررسی های لازم از سوی دادگاه عالی پاکستان و اثبات اتهام در موضوع «اسناد پاناما» از سمت خود استعفا خواهم کرد.

وی در ادامه افزود: من به عنوان نخست وزیر پاکستان آماده رسیدگی به اتهامات وارده به خانواده خود در موضوع پرونده «اسناد پاناما» هستم. در این راستا نامه ای به دادگاه عالی پاکستان نوشته ام تا برای رسیدگی به این موضوع کمیسیونی تشکیل شود. در صورت اثبات بی گناهی کسانی که به خانواده من اتهام دروغ وارده کرده اند باید از ملت پاکستان عذر خواهی کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در گذشته نیز اتهامات فساد مالی به من وارد شد اما بعد از تحقیق و بررسی های لازم اتهامات وارده به اثبات نرسید. وی با اشاره به کودتای نظامی سال ۱۹۹۹ میلادی و براندازی دولت خود بدست «پرویز مشرف» گفت: طبق چه قانونی نخست وزیر قانونی یک کشور را از سمتش برکنار و به کشوری دیگر تبعید کردند؟

لازم به ذکر است بعد از انتشار اسناد پاناما اسامی فرزندان نواز شریف در این لیست قرار گرفت و «عمران خان» رهبر حزب انصاف از وی خواست از سمتش بعنوان نخست وزیر پاکستان استعفا کند. اما نواز شریف در ۵ آوریل با مردم گفتگوی تلویزیونی انجام داد و اعلام کرد که کمیته ای برای بررسی «اسناد پاناما» تشکیل خواهد شد اما پس از گذشت ۳ هفته از آن تاریخ هنوز کمیته ای تشکیل نشده است.

نواز شریف در دومین گفتگوی تلویزیونی خود دیروز گفت: وزارت دادگستری پاکستان نامه ای به دادگاه عالی نوشته است و در آن نامه از دادگاه عالی پاکستان خواسته شده است برای تحقق در مورد «اسناد پاناما» کمیته ای تشکیل دهد.

لازم به ذکر است ارتس پاکستان در اقدامی علیه مبارزه با فساد مالی مالی در این کشور ۱۱ تن از افسران ارشد نظامی خود را به اتهام اختلاس و فساد مالی برکنار کرده است.

این اقدام ارتش پاکستان پس از انجام تحقیقات داخلی در ارتش پاکستان صورت گرفته شده است و تمام اموال، زمین های زراعی و امکانات اختصاص داده شده از سوی ارتش از آنها پس گرفته شد. در میان این افسران ارشد ارتش برکنار شده پاکستان یک سرلشکر، ۶ سرتیپ، ۳ سرهنگ و یک سرگرد وجود دارند.

«راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان در سخنانی اعلام کرده است: برای مبارزه با فساد مالی در پاکستان و نیز حفظ تمامیت ارضی پاکستان بدون هیچ گونه اغماضی باید با پدیده اختلاس در کشور مبارزه کرد. با کمک و حمایت مردم با پدیده تروریسم و فساد مالی در پاکستان مبارزه می کنیم.