رئیس جمهور افغانستان یک هیئت سه نفره از حزب اسلامی «حکمتیار» را برای نهایی ساختن توافق میان این حزب و دولت افغانستان برای برقراری صلح با این حزب به کابل فراخوانده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «افق»، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان هیئتی سه نفر از اعضای حزب اسلامی حکمتیار را در راستای مذاکرات صلح به کابل فرا خوانده است. بر اساس گزارشها سران دولت وحدت ملی افغانستان با خواسته ای حزب اسلامی افغانستان موافقت کرده اند.

این هیئت سه نفره قرار است با «اشرف غنی» و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان دیدار کرده و روند مذاکرات صلح میان این حزب و دولت افغانستان را نهایی سازند. هیئت سه نفره به سرپرستی «غیرت بهیر» مسئول کمیسیون سیاسی حزب اسلامی برای نهای ساختن گفتگوی صلح با افغانستان امروز وارد کابل می شود.

یک عضو حزب اسلامی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد: هیئت سه نفری به سرپرستی «غیرت بهیر» مسئول کمیسیون سیاسی حزب اسلامی برای نهایی ساختن گفتگوی صلح با افغانستان امروز وارد کابل می شود.

این منبع آگاه در ادامه افزوده است: دعوت از این هیئت به دستور «اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان صورت می گیرد که در این هیئت «قاضی محمد حکیم» و «علی انصاری» دو تن از اعضای حزب اسلامی نیز شرکت دارند.

به گفته این عضو حزب اسلامی هیئت مذکور برای نهایی سازی مذاکرات صلح با سران دولت وحدت ملی افغانستان دیدار خواهند کرد.

گفته می شود دولت وحدت ملی افغانستان خواسته های این حزب را مبنی بر آزادسازی زندانیانشان از زندان های افغانستان را پذیرفته است.

دفتر ریاست جمهوری و رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان تاکنون در این مورد از خود واکنشی نشان نداده اند اما براساس برخی گزارش ها حزب اسلامی شرایط مشخصی را برای دولت افغانستان مطرح کرده بود. چندی پیش نیز یک هیئت به ریاست «امین کریم» برای گفتگوی صلح با دولت افغانستان وارد کابل شده بود.