نماینده افغانستان در سازمان ملل با توجه به رویدادهای اخیر در این کشور، خواستار برخورد جدی سازمان ملل با حامیان تروریسم در جنگ داخلی افغانستان شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «بُخدی»، «محمد صیقل» که در صحن عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد، با اشاره به حمایت خارجی از شورشیان در افغانستان، از سازمان ملل خواست با کسانی که از گسترش تروریسم در افغانستان پشتیبانی می‌کنند برخورد جدی کند.

صیقل در بیانیه اش در جلسه شورای امنیت گفت: سازمان ملل برای مبارزه با کسانی که برای تروریستها مکان و امکانات فراهم می‌ کنند و از افراط گرایی و قتل غیرنظامیان پشتیبانی می‌‌کنند، قاطعانه وارد عمل شود.

نماینده افغانستان در سازمان ملل هرچند از حامیان تروریسم به گونه مشخص نام نبرد، اما گفت که افغانستان هنوز با تهدید جدی تروریسم روبرو است و طالبان، داعش و شبکه القاعده پس از گرم شدن هوا بار دیگر فعالیت های تروریستی خود را آغاز کرده اند.

این در حالی است که کارشناسان افغانستان و نهاد های اطلاعاتی این کشور، دولت پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور را همواره به پشتیبانی از تروریسم، طالبان و شبکه حقانی در افغانستان متهم می کنند.

لازم به ذکر است هفته پیش و در حمله تروریستها به ساختمان حفاظت از رجال سیاسی و دولتی افغانستان در کابل ۶۴ نفر کشته و ۳۴۷ نفر نیز زخمی شدند. گروه طالبان مسئولیت این حادثه تروریستی را بعهده گرفته است. از سویی بر اساس گزارشها «عبدالولی آغا» عامل انتحاری سه سال پیش از زندان «بلگرام» آزاد شده بود.

«دواخان مینه‌پال» معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان اعلام کرده است: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که حمله انتحاری روز سه شنبه گذشته توسط گروه تروریستی حقانی در پاکستان طرح ریزی شده است.