إلیان مسعد رئیس هیأت مخالفان داخلی سوریه در ژنو با انتقاد شدید از موضع ائتلاف موسوم به «معارضان سوری» مبنی بر لزوم کناره گیری اسد از قدرت، گفت: کناره گیری اسد به تجزیه سوریه خواهد انجامید.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «روسیا الیوم»، «إلیان مسعد» رئیس هیأت مخالفان داخلی سوری در مذاکرات ژن در سخنانی از موضع ائتلاف موسوم به «معارضان سوری» مبنی بر لزوم کناره گیری «بشار اسد» از قدرت به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اظهار داشت: کناره گیری «بشار اسد» از قدرت در سوریه به تجزیه سوریه و تقسیم آن میان گروه های درگیر منجر خواهد شد.

مسعد در ادامه سخنانش به رایزنی های خود با «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اشاره کرده و گفت: با دی میستورا در خصوص مسأله بقاء یا عدم بقای بشار اسد در قدرت گفتگو کردیم و تأکید کردیم که در صورت کناره گیری بشار اسد، سوریه میان طرف های درگیر تقسیم خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: در صورت موفقیت «بشار اسد» در انتخابات ریاست جمهوری آینده همه باید وی را به عنوان رئیس جمهور قانونی کشور به رسمیت بشناسند.

مسعد همچنین با انتقاد از سیاست های ائتلاف معارضان در قبال مذاکرات صلح، گفت: معارضان در صدد به شکست کشاندن مذاکرات صلح بوده و هستند.

وی ضمن ابراز نگرانی از شکست توافق آتش بس در سوریه، گفت: بدون شک شکست توافق آتش بس، تأثیر منفی بر روند مذاکرات خواهد داشت.