قم – بیانیه پایانی معتکفان سراسر کشور شامل هفت بند، در آخرین ساعات مراسم معنوی اعتکاف قرائت شد.

به گزارش پرس شیعه؛ بیانیه پایانی معتکفان سراسر کشور که ظهر شنبه توسط ستاد اعتکاف قم در سومین روز از مراسم اعتکاف در جمع معتکفان مساجد قم قرائت شد بدین شرح است:

ما معتکفان به شکرانه حضور در مراسم معنوی و سنت نبوی اعتکاف، خدای بزرگ و ازلی را شاکریم که به ما توفیق داد ۳ روز معتکف کوی او باشیم؛ اینک به شکرانه این توفیق الهی که ره یافتن به کوی عبادت و بندگی است و به شکرانه نعمت جمهوری اسلامی که این فضای معنوی را در سراسر این سرزمین گسترش داده است، مراتب ارادت و قدردانی خود را به مقام عظمای ولایت، سکاندار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم اعلام می‌داریم که به حق پشتیبان اصلی این آیین معنوی هستند.

اینک ما معتکفان مساجد ایران که از این فضای معنوی برخوردار شده‌ایم نکاتی را متذکر می‌شویم:

۱. ما معتکفان با حمایت از تلاش‌های دولت خدمتگزار از دولتمردان می‌خواهیم با عنایت به وجود جوانان متدین، متعهد، مؤمن، مخلص و ولایتمدار در گسترش فضای معنوی جامعه که پاسخ به شبیخون فرهنگی دشمن است تلاش وافر نمایند و در مبارزه با ناهنجاری‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی که جامعه اسلامی را مورد تهدید قرار می‌دهد و دل دوستداران انقلاب را به درد می‌آورد از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

۲. ما آمادگی خود را جهت همکاری با دولت محترم در اجرای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر اعلام می‌نماییم و خواستار مبارزه جدی با پدیده بدحجالی و بی‌بند و باری هستیم.

۳. ما ضمن حمایت قاطع از مواضع مقام معظم رهبری در موضوع مذاکرات هسته‌ای و برجام، هرگونه سازش و وادادگی در این زمینه مقابل دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنیم و آن را خیانتی بزرگ به ارزش‌های اسلامی و خون مقدس شهدا می‌دانیم.

۴. ما ضمن حمایت از جبهه مقاومت در سوریه، لبنان، عراق، یمن و همه سرزمین‌های اسلامی و ارج نهادن به مجاهدت فرزندان اسلام، آمادگی خود را برای مقابله با دشمنان مکتب حیات بخش اسلام اعلام می‌داریم و از گروه‌های تکفیری و از خدا بی‌خبر که به نام اسلام به این آیین مقدس خیانت کرده‌اند می‌خواهیم سلاح خود را بر زمین گذاشته و بیش از این دچار ذلت و خواری نشوند.

۵. در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده است همه تلاش خود را جهت اجرایی شدن این شعار به کار خواهیم گرفت و از دولتمردان و مسئولین گرامی می‌خواهیم زمینه لازم برای هرچه بهتر عملیاتی شدن این امر مهم را به کار گیرند.

۶. با محکوم کردن فاجعه غمبار منی، از مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم، ضمن پیگیری پرونده این جنایت، در برگزاری مراسم حج ابراهیمی به امنیت جانی حجاج بیت الله الحرام توجه نمایند و عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و مسلمانان را سر آمد هر اقدام و تفاهمی قرار دهند.

۷. به کشورهای مرتجع عرب منطقه به ویژه رژیم سعودی اخطار می‌دهیم از حمایت از گروه‌های تکفیری دست برداشته و بیش از این مجری سیاست‌های استکبار جهانی به ویژه آمریکا و اسرائیل نباشد و دست از کشتار مسلمانان به ویژه مردم مظلوم یمن، سوریه، عراق و… بردارد.