بمباران مواضع داعش در جنوب دمشق، فرار تروریستها از مقابل ارتش سوریه در غوطه شرقی و هرج و مرج در عفرین در آستانه سقوط این شهر به دست نیروهای ارتش ترکیه از مهمترین اخبار سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، منابع سوری اعلام کردند: مواضع داعش در اردوگاه الیرموک در جنوب شهر دمشق از سوی نیروی هوایی سوریه بمباران شد و تلفات و خسارات سنگینی به تکفیری ها وارد شد.

این در حالی است که ارتش سوریه به عملیات خود ضد تروریستهای در غوطه شرقی دمشق ادامه داد و بر مدرسه فارابی و مزارع زیادی مسلط شد.

ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در غوطه شرقی به سوی شهرک کفربطنا پس از درگیری با تروریستها پیشروی کرد.

در عین ترما در غوطه شرقی دمشق ارتش سوریه ادوات تروریستها را منهدم کرد.

این در حالی است که غیرنظامیانی که از غوطه شرقی خارج شده اند به رسانه های سوری اعلام کردند: تروریستها در حالی که مواد غذایی زیادی را در انبارهای خود احتکار کرده اند مانع از رسیدن غذا و دارو به کودکان می شوند.

همزمان اعلام شد که در حمله تروریستها به غیرنظامیانی که در حال خروج از غوطه شرقی دمشق هستند یک کودک زخمی شد.

در حملات تروریستها به دمشق یک غیرنظامی کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند.

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه در حال پیشروی در شهرک سقبا است و ۴۰ درصد از محله های آنها را آزاد کرده است. این در شرایطی است که تروریستها به صورت جمعی به سوی شهرک حزه در حال فرار هستند.

همزمان تلویزیون سوریه گزارش داد: بیش از یک میلیون نفر از گرسنگی، بیماری و مصائب روزانه به علت یورش ترکیه به منطقه عفرین در حومه شمالی حلب رنج می برند.

از سوی دیگر خبرنگار النشره اعلام کرد: شهر عفرین در آستانه تسلط نیروهای ترکیه بر آن دچار هرج و مرج شده است به طوری که ساختمان ها و مراکز تجاری به آتش کشیده شده است و برخی دست به غارت و چپاول می زنند.

در حومه ادلب، کمیته های مردمی دفاع از الفوعه و کفریا، یورش تروریستها از سمت مزارع بروما را دفع کردند و شماری از مهاجمان را به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.