مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اعتکاف به سه روز ایام البیض ختم نمی شود و معتکف پس از آن نباید مشغول زندگی روزمره شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید احمد علم‌الهدی ظهر شنبه در جمع معتکفان مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با تاکید بر اینکه اعتکاف به سه روز ایام البیض محدود نمی شود، تصریح کرد: مهم این است که معتکف پس از اعتکاف حالات روحانی خود را از دست نداده و خود را به زندگی روزمره مشغول نکند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ترس داشتن تنها از خداوند متعال ویژگی دیگری است که معتکفان آن را کسب می کنند.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: اعتکاف از یک سو نماد مبارزه با استکبار و از سوی دیگر پاسداشت ارزش های دینی و اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف حتی در عرصه مبارزه نیز بروز و ظهور دارد بیان کرد: نمونه این مسئله را در سیره حضرت زینب(س) می‌توان مشاهده کرد که در حالی که تمامی عزیزانش را در صحرای کربلا از دست داده بود بازهم به درگاه خداوند متعال ندای العفو سر داده بود.

امام جمعه مشهد حضور معتکفان در آیین اعتکاف حرم مطهر رضوی را امتیازی برای آنان دانست و اظهار کرد: آیین اعتکاف در هر مسجدی امکان پذیر است اما حضور در این مکان مقدس برای هر معتکفی امکان پذیر نیست و بنابراین از این حیث باید خداوند را شاکر باشید.

آیت الله علم الهدی اعتکاف را به معنای از خودگذشتگی و حرکت در مسیر خدامحوری دانست و افزود: شخص معتکف در مسیر خدا از همه چیز خود می گذرد تا رضای خداوند را جلب و کسب کند.