قائم مقام و معاون اجرایی بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران از حضور ۴۵ نفر از نویسندگان، ناشران و مسئولان حوزه نشر روسیه به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امیر مسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به میهمانانی که از کشور روسیه در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند گفت: ۱۵ نویسنده روس در این فهرست قرار دارند که هم اکنون کار صدور روادید و محل اقامت آن‌ها در جریان است. همچنین در این هیات رئیس کتابفروشی بیبلو گلوبوس، رئیس بنیاد کتاب و تعدادی از مسئولان فرهنگی روسیه حضور خواهند داشت. البته احتمال حضور وزیر فرهنگ روسیه نیز وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.

وی درباره فضای اختصاص یافته به میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه گفت: فضای نمایشگاهی مناسب و برگزاری نشست‌ها در حاشیه و بخش دانشگاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای روسیه پیش بینی شده است.

شهرام‌نیا افزود: با مکاتبات و هماهنگی‌های انجام شده برنامه‌های میهمان ویژه به مشخص شده است و در حدود ۳۰۰ مترمربع به غرفه کشور روسیه در این دوره از نمایشگاه کتاب اختصاص داده شده است. البته روسیه در همان ایام تعدادی برنامه در بیرون از نمایشگاه نیز خواهد داشت و این برنامه‌ها صرفا محدود به نمایشگاه کتاب نیست و شامل همکاری با نهادها و مراکز فرهنگی، نمایش فیلم و … می‌شود.

فعالیت ۱۰۰ شاتل برقی در نمایشگاه کتاب تهران

خبر دیگر از نمایشگاه اینکه، تعداد ۱۰۰ شاتل برقی در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتقال بازدیدکنندگان در مجموعه شهر آفتاب را برعهده خواهند داشت. بر اساس هماهنگی‌های انجام شده تعداد ۱۰۰ شاتل برقی در فضای شهر آفتاب به فعالیت خواهند پرداخت و کار جابجایی بازددیکنندگان از مترو، پایانه اتوبوسرانی، پارکینگ‌ها و… را به عهده خواهند داشت.

هر یک از شاتل‌های برقی ظرفیت ۱۰ مسافر را خواهد داشت و در مسیرهای خاص در مجموعه شهر آفتاب به بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تهران خدمات ارایه خواهند کرد. بر اساس این گزارش، با هماهنگی‌های انجام شده، مترو شهر آفتاب در ایام نمایشگاه فاصله حرکت میان قطارها را از ایستگاه شهر آفتاب کاهش خواهد داد.

همچنین به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان و جلوگیری از ازحادم جمعیت در ایستگاه شهر آفتاب، در ایام برگزاری نمایشگاه خوردوهایی به‌منظور انتقال مسافران از ایستگاه شاهد به نمایشگاه شهر آفتاب و بالعکس به فعالیت خواهند پرداخت.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.