وزیر خارجه امارات در نشست خبری مشترک با همتای مصری خود مدعی شد: دخالتهای ایران و ترکیه اوضاع سوریه را پیچیده تر کرده است

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات در نشست خبری مشترک با سامح شکری همتای مصری خود گفت: رابطه امارات با مصر برای مقابله با چالشهای مشترک بسیار مهم است.

وی افزود: رابطه امارات با مصر زندگی بسیار متنوع تر و فرصت ها و امکانات بیشتری برای ملت های دو کشور و ملتهای منطقه ایجاد می کند. مصر کشوری بزرگ و اصیل است که حامی ثبات جهان عرب است.

وزیر خارجه امارات گفت: چالشهای کنونی فقط مختص جهان عرب نیست بلکه ایران، اسرائیل و ترکیه نیز چالشهای جهان عرب هستند. ما با قدرت در راستای مقابله با چالشها به همراه مصر حرکت خواهیم کرد.

وی درباره بحران سوریه نیز اعلام کرد: اوضاع در سوریه بسیار خطرناک شده است و اعضای دائم شورای امنیت باید در راستای حمایت از ملت سوریه گام بردارند. راهکار نظامی راه حل بحران سوریه نیست.

وزیر اماراتی مدعی شد: دخالتهای ایران و ترکیه در سوریه اوضاع را پیچیده تر کرده است.

وی گفت: امارات با همه امکانات خود در راستای موفقیت تلاش های مصر در زمینه آشتی میان فلسطینی ها حرکت می کند.

از سوی دیگر سامح شکری وزیر خارجه مصر نیز بیان کرد: ما حامی وحدت ارتش لیبی برای ثبات آن هستیم. ما از تلاش های بین المللی و سازمان ملل در زمینه حل و فصل سیاسی بحران سوریه با هدف دست یابی به راهکار مسالمت آمیز براساس بیانیه ژنو حمایت می کنیم.