رئیس جمهوری روسیه در جمع هواداران خود پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت: همه برای سربلندی روسیه تلاش بزرگی آغاز خواهیم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ این کشور که به پیروزی وی منجر شد به سخنرانی در جمع هواداران خود در میدان سرخ پرداخت.

وی با قدردانی از مردم روسیه و هوادارانش که در هوای بسیار سرد مسکو به میدان سرخ رفته بودند گفت: همه ما برای سربلندی روسیه، تلاش بزرگی را آغاز خواهیم کرد.

پوتین خاطرنشان کرد: این نتیجه، نشانه اعتماد ملت روسیه به من بود. اکنون زمان اتحاد است و همه باید در کنار هم باشیم.

وی رای قاطع مردم روسیه را اعتماد دوباره مردم این کشور به برنامه های داخلی و خارجی خود عنوان کرد.

رئیس جمهوری روسیه افزود:  شما یک تیم بزرگ هستید و من جزو تیم شما هستم. اعتماد دوباره شما، ما را وادار می کند تا همچنان پر انرژی کار کنم.

وی اظهار داشت: حفظ وحدت بسیار اهمیت دارد و طرفداران دیگر نامزدها هم که به رقبای من رای داده اند، باید با وحدت و همدلی به فکر آینده روشن کشور و فرزندان خود باشیم. نتایج انتخابات نشان داد که باید همان مسیر پرقدرت گذشته را ادامه دهیم و با هم به پیش برویم.

پوتین ادعاهای انگلیس درباره قتل جاسوس دوجانبه روس‌تبار را رد کرد. رئیس‌جمهوری روسیه گفت این کشور سلاح‌های شیمیایی از نوعی که انگلیس می‌گوید برای حمله به سکریپال مورد استفاده قرار گرفته ندارد. وی در عین حال بر آمادگی مسکو برای تحقیق درباره این پرونده ابراز آمادگی و اعلام کرد اتهاماتی که به روسیه زده می شود بی پایه و اساس است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به اقدامات برخی کشورها علیه روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و نیز جام جهانی فوتبال اشاره کرد و آن را غیرقابل قبول خواند. وی گفت: با این حال برای همکاری آمادگی داریم و آماده ایم تا هر مشکلی را برطرف کنیم.

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود اقدامات اوکراین علیه روسیه و ممنوعیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را بی قانونی و نقض معیارهای بین المللی خواند و در عین حال گفت که روسیه به آن پاسخ نمی دهد.

وی افزود: ملت اوکراین ملت برادر روسیه است و به اقدامات دولت این کشور پاسخ نمی دهیم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین در مورد همکاری کشورش با چین گفت: چین شریک راهبردی روسیه است. وی خاطرنشان کرد: روسیه با چین در طرح های اوراسیایی و همکاری در منطقه اوراسیا منافع دارد و تلاش می کنیم روابط دو کشور گسترش یابد.

پوتین در مورد تغییرات در دولت روسیه گفت که تغییرات در دولت پس از مراسم تحلیف شروع می شود و در این مورد فکر می کنم. وی همچنین در مورد تغییرات اساسی در ساختار حکومت روسیه خاطرنشان کرد: به چنین تغییرات و اصلاحات فکر نمی کنم.

پوتین در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی در مورد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۳ سوال کرده بود، گفت که این موضوع تاحدودی خنده دار به نظر می رسد.

رئیس جمهوری روسیه بر برقراری روابط یکسان و برابر با سایر کشورها تاکید کرد و افزود: می خواهیم امیدوار باشیم که روابط در قرن بیست و یکم بر اساس یکسان برقرار خواهد شد. وی ادامه داد: می خواهیم مناسبات بین المللی مثبت با دیگران داشته باشیم.