دبیر کل حزب‌الله لبنان چهارشنبه شب در مورد مسائل سیاسی از جمله انتخابات آینده لبنان سخنرانی تلویزیونی کرد.

به گزارش پرس شیعه، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان آغاز شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود حلول ماه رجب را به تمام مسلمانان تبریک گفت.

سید حسن نصرالله اظهار داشت که حزب‌الله در تصویب قانون نسبی انتخابات لبنان نقش چشمگیری داشته و این حزب قصد دارد صدای صادق مردم لبنان باشد.

وی افزود: ما از جایگاه نمایندگی خود در جهت حمایت از لبنان، مردم، سرزمین، نفت، منابع و ثروت های طبیعی آن در برابر طمع ورزی های اسرائیل اقدام خواهیم کرد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد که فراکسیون حزب‌الله برای اصلاح سیاسی- اداری دولت لبنان از طریق بهبود قانون فعلی انتخابات و کاهش سن رأی به ۱۸ سال تلاش خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله بر تامین امکانات لازم برای تقویت نهادهای امنیتی و در راس آنها ارتش لبنان جهت تامین اعتبارات مالی لازم برای انجام ماموریت های ملی خود در دفاع از لبنان و حفظ امنیت این کشور تاکید کرد.

وی همچنین افزود: ما از لحاظ اقتصادی، مالی و اجتماعی در مرحله خطرناکی هستیم و در صورت ادامه وضع به همین منوال این خطر بر دولت و کشور تاثیرگذار است. همه باید در خصوص مبارزه با فساد در تمام موسسات دولت همکاری کنند چرا که این موضوع یکی از مهترین علت هایی است که کشور را به فاجعه کشانده است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: ما متعهد هستیم که تشکیلات و حزب ما پاک و به دور از هرگونه فساد باشد و این امر به تلاش زیادی نیاز دارد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان همچنین تأکید کرد که شخصا پیگیر چارچوب ایجاد شده برای مقابله با فساد خواهد بود چرا که لبنان مرحله خطرناکی را پیش رو دارد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: از آنجا که مبارزه با فساد در اولویت است ما برای تحقق این اولویت با همکاری تمام فراکسیون های پارلمان و مسئولان دولت تلاش خواهیم کرد. می دانیم که با دشواری ها و دشمنی های جدیدی مواجه خواهیم شد اما سکوت در برابر این موضوع ممکن نیست. ما در رهبری حزب الله نسبت به تشکیل چارچوب سازمانی ویژه ای که ماموریت آن رویارویی با فساد است تصمیم گیری کردیم.

تکمیل می شود…