چه طور مى شود برخى از زوج ها سال ها با عشق وعلاقه کنار یکدیگر زندگى مى کننى واز کر کنا هم بودن احساس خرسندهستند ؟بهتر است باید بدانید زوج هایى که عاشق یکدیگرند وبه اصطلاح براى هم مى میرند در زندگى خود تکنیک هایى را اجرا مى کنند که متاسفانه دیگران از آن بى خبرند. آنان هر لحظه از زندگى خود را به دنبال یافتن راه هاییهستند تا بیشتر به هم نزدیک شده وعشق ومحبت شان نسبت به یکدیگر بیشتر شود.هنگامى که بهزوج هاى موفقو خوشبخت مى نگریدبه زودى در مى یابید همه آن ها براى داشتن یک رابطه عاشقانه دست روى دست نمى گذارند، با تمام وجود تلاش مى کنند وهمواره شعله عشق را در قلب یکدیگر روشن نگه مى دارند. در این جا به بعضى از تکنیک هایى که این زوج ها در زندگى مشترک خود به کار مى گیرند، توجه کنید:

۱-عاشق یکدیگر هستند.

رابطه این زوج ها بسیار عاشقانه وصمیمى است و بدون هیچ گونه چشم داشتى به یکدیکر عشق مى ورزند.اغلب آن هاعلاوه برآن که شریک زندگى هم هستند مانند یک دوست و رفیق صمیمى با یکدیگر بر خورد مى کنند. در بیشتر موارد رفتار، منش،احساسات،افکار،علایق وسرگرمى هاى مشابهى نیز دارند. از با هم بودن کاملا لذت مى برند و بدون هیچ گونه شک وتردیدى خیلى روشن وواضح ابراز احساسات مى کنند وعلاقه قبلى خود را نسبت به طرف مقابل به زبان مى آورند. بنابراین چنین رابطه اى دوستانه و صمیمى اى راه را براى یک زندگى عاشقانه هموار خواهد کرد.

۲-براى هم وقت مى گذارند.

على رقم همه کارهایى که با هم دارندمانند شغل،فرزندان و…باز هم اولویت اول زندگى آن ها همسرشان بوده وروزانه وقت خاصى را به یکدیگر اختصاص مى دهند.شاید مقدار زمانى که با هم هستند زیاد نباشد ولى آن چه اهمیت داردکیفیت رابطه آن هاست. آن ها ازحداقل زمان بیشترین نتیجه گیرى را مى گیرند.بنابراین رابطه عاطفى بین آن ها دو چندان خواهد شد.

۳-با یکدیگر به خوبى بر خورد مى کنند.

زوج هاى موفق مى دانند چگونه نظرات خود را بیان کرده و چه طور اختلافات شان را ابراز کنند، بدون آن که طرف مقابل خود را ناراحت کرده وباعث رنجش اوشوند. آن ها نسبت به یکدیگر خشمگین و عصبانى نمى شوند و با هم سازگار هستند. به گفته ها و صحبت هاى همسر شان با دقت گوش مى دهند، یکدیگر را کاملا درک مى کنند و در همه حال تکیه گاهى مطمئن براى ترس ها، نیازها وخواسته هاى هم هستند.

بنابراین براى داشتن رابطه اى سالم، ابتدا باید بدانید چگونه با یکدیگر صحبت کرده و ارتباط بر قرار کنید. تنها در این صورت است که همسرتان حالت تدافعى به خود نمى گیرد، شما رادرک مى کند و در نهایت مى تواند از خواسته ها و نیازهاى شما مطلع شود.

۴-خود را دوست دارند.

اگر مى خواهید کسى شما را دوست داشته وعاشق تان باشد ابتداباید خودتان را دوست داشته باشید. مطمئن باشید تا وقتى که خود را مستحقق “دوست داشتن”ندانید هیچ کس قادر نیست به شما علاقه مند شود. اگرهم این اتفاق بیافتد به زودى آتش او فرو کش خواهد کرد. هنگامى که شما به خود مطمئن نیستید واعتمادبه نفس لازم را ندارید، بعد از مدتى گرفتار احساسات منفى از قبیل حسادت، بد بینى و. .. شده و سرانجام باعث فروپاشى رابطه تان مى شود. اعتادبه نفس به طرف مقابل نشان مى دهد شما فردى توانا و قدرتمند هستید وکاملاًبا میل و رغبت در کنار او زندگى مى کنید و هیچ چیز دیگرى شما را مجبور به حفظ این رابطه نکرده است.

۵-دستان یکدیگر را مى گیرند.

با لمس کردن، پیامهاى زیادى مانند عشق، دوستى، صمیمیت، اطمینان وحمایت. ..را مى توانید به همسرتان انتقال دهید. همه افراد بشر براى داشتن روحیه سالم و شاد نیاز به این دارند که مورد محبت واقع شوند. لمس کردن مى تواند فشار خون را پایین بیاورد و نوعى ماده شیمیایى درمغز تولید کند که باعث ایجاد پیوندى عمیق تر شده وشما را از لحاظ عاطفى هر چه بیشتر به یکدیگر نزدیک تر کند. با بکار بردن این تکنیکهاى ساده ولى بسیار مهم مى توانید بهتر یکدیگر را درک کنید، بیشتر به هم نزدیک شوید وبالاخره به یک زندگى عاشقانه وشاد دست یابید. از همین لحظه این تکنیک ها را امتحان کنید تا شاهد نتایج شگفت آور در زندگى تان باشید .

مترجم :مهتاب على مرادى
منبع:سایت راسخون